Konto našeho srdce předalo společně s Tomášem Pavelkou a Jiřím Šlégrem v pátek 17. 1. 2020 oddělení Kliniky úrazové chirurgie oscilační pilu a nůžky na sádru. Za Fakultní nemocnici Ostrava si dar převzali doc. MUDr. CSc. přednosta Kliniky úrazové chirurgie Leopold Pleva, MUDr. Ph.D.MBA primář Vladimír Ječmínek, vrchní sestra Bc. Miroslava Berková, sestra Kristýna Kadrliaková a Ing. Petra Petlachová vedoucí oddělení komunikace Fakultní nemocnice Ostrava.

Jak tě zasáhla tato událost?

Tomáš Pavelka: "Taková tragédie musí zasáhnout každého rozumného člověka. Mě se dotkla o to víc, protože pocházím z Ostravy a mám zde rodinu, kamarády, přátele a když se dozvíš o takové tragédii, hned ti proběhnou hlavou černé myšlenky."

Jak jsi tedy pomohl?

Tomáš Pavelka: "Nejdříve jsem žádal KNS o pomoc, přes MUDr. Jiřího Demela jsem zjistil kontakt na mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě paní Petru Petlachovou a propojil klub s nemocnicí. Protože vím, že Konto našeho srdce pomáhá, kde je třeba, věřil jsem, že v tomto případě budeme pomáhat taky. Oddělení Kliniky úrazové chirurgie vyslovilo přání nové funkční oscilační pily a speciálních kleští na sádru. Tyto nástroje pro urychlení a usnadnění práce jsme spolu s Jiřím Šlégrem předali před pátečním zápasem v Ostravě. A to vše díky Kontu našeho srdce, naším fanouškům a partnerům."

Pomohli jste s Tomášem Pavelkou na traumatologickém oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě, není to už mimo region klubu?

Jiří Šlégr: "Konto našeho srdce má hlavní motto: pomáháme všude tam, kde je třeba a právě proto jsme neváhali a pomohli i v případě této tragické události. Navíc Tomáš Pavelka pochází z Ostravy."

Pomohli jste lékařskému personálu Kliniky úrazové chirurgie, přemýšleli jste o přímé pomoci pozůstalým obětem?

Jiří Šlégr: "Jsme rádi, že jsme mohli pomoci skvělým lidem z tohoto oddělení, které jsme osobně poznali, ale zároveň jsme se rozhodli pomoci pozůstalým po obětech tragické události. Kontaktovali jsme se s panem Jiřím Kotábem předsedou spolku Život naplno a bez bariér, který s Vězeňskou službou ČR založili transparentní účet, na který mohou přispívat všichni z řad veřejnosti a na který poputují peníze ze sportovní aukce, do které jsme předali náš klubový dres podepsaný všemi hráči. Finanční podpora bude předána rodinám příslušníků vězeňské služby."

Děkujeme firmě Schubert za speciální cenovou nabídku a všem partnerům a fanouškům, kteří přispěli na transparentní účet Konta našeho srdce.

Dále jsme věnovali do sportovní aukce podepsaný dres celého A-týmu, kterou připravuje ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR pan Jiří Kotáb, předseda spolku Život naplno a bez bariér. Vybrané finanční prostředky společně podpoří pozůstalé po příslušnících Vězeňské služby ČR nstrm. Petrovi Langovi - jeho manželku a dvě dcery a pprap. Bc. Petru Šormovi - jeho manželku a nezletilého syna.

Jedeme v tom spolu!