Mužstvo v nové sezoně povedete i nadále jako hlavní trenér.

Podstoupili jsme několik jednání a už to vypadalo, že se na jednom trenérovi dohodneme, ale nakonec to nedopadlo. On se rozhodl jít jinou cestou. Přestože jsme se minulou sezonu nedostali do play off, tak poslední zápasy měly náboj. Někdo si může říct, že to bylo play out a že nám o nic nešlo, ale my bychom na to rádi navázali, a proto jsme se rozhodli, že trenérem zůstanu. Vezmu si k sobě asistenty Radima Skuhrovce a Jindru Kotrlu. S prací Radima jsem byl spokojený, je to pracovitý kluk, který se hokeji chce věnovat. Jindra tady léta hrál, vždycky výborně trénoval, byl výborně kondičně připravený a my vzhledem k tomu, že jsme měli v loňské sezoně pocit, že bychom měli trochu víc pracovat nad rámec tréninků, jsme se rozhodli jít cestou druhého asistenta, který bude mít na starosti ve spolupráci s kondičními trenéry fyzickou přípravu. On tedy bude plnit tuto roli pomocného kondičního trenéra, nejenom asistenta.

Jak budou kompetence rozdělené při zápasech?

Bude to podobné, jako jsme to měli, když byl na střídačce Pepa Beránek. To znamená, že střídat útočníky bude Jindra Kotrla a obránce Radim Skuhrovec. Já to budu celé koordinovat. Dělám to z jednoho důvodu, trenér pak má daleko víc času na sledování hry a může bezprostředně reagovat, změnit sestavu, chod formací. Může daleko víc vnímat systém, jakým soupeř hraje a co je potřeba změnit. Proto jsme se takhle rozhodli.

Jak skloubíte trénování s pozicí generálního ředitele klubu?

Musím to nějakým způsobem zvládnout. My jsme o tom samozřejmě dlouho diskutovali i v rámci Unipetrolu, majitelé se ptali na stejnou otázku. Trochu přeskupíme kompetence v době, kdy tady nebudu, zvažujeme i angažovaní někoho navíc do sportovního úseku, abychom neudělali nějakou chybu v kanceláři, v rámci řádů a pravidel. To se zřejmě uskuteční v nejbližších dnech.

Zvažovali jste na pozici trenéra Karla Mlejnka?

Ano. Myslím si, že Karel je nadstandardní trenér a hlavně člověk. Smýšlení máme hodně podobné, byli jsme s ním nejblíž dohodě. Se Sokolovem však postoupil do Chance ligy a nechce odcházet od něčeho, co tam vybudoval. Pravděpodobně bude pokračovat v tamním mužstvu, bohužel.

Jednali jste i s Vladimírem Růžičkou?

Prostřednictvím svých agentů nás oslovil, takže jsme se o něm taky bavili. Rozhodli jsme se jít jinou cestou.

Jak to teď bude vypadat s kondiční přípravou, když skončil dosavadní kondiční trenér Ondřej Ježek?

Po vzájemné dohodě jsme se s ním rozhodli ukončit spolupráci. Je to velice poctivý kluk, vzdělává se, snaží se přinášet nové věci, ale z jeho pohledu to z nějakého důvodu asi nezafungovalo. Možná tam nebylo dostatečné propojení ze sucha na led, to ukáže čas. Podívali jsme se na trh, kdo by přicházel v úvahu v rámci kondice. Jako jednoho z prvních jsme oslovili Mariána Vodu, který tady působil v mistrovské sezoně, ale ten je bohužel natolik vytížen, že by se to úplně nedalo skloubit. Zájem projevil, my taky, bohužel by se to časově nezvládlo tak, aby to fungovalo na profesionální bázi. Jsem ale rád, že na nás nezapomněl, a to setkání proběhlo. Nakonec jsme se vydali cestou lidí okolo pana Andrleho, kteří se zapojují do tréninku, ať už hráčů z NHL nebo jiných sportovců. Je za nimi kus práce. Pohovory, které jsme měli, byly smysluplné a myslím si, že do našeho mužstva přivedou úplně nové prvky, které asi ještě hráči nikdy nezažili. Já se osobně přiznám, že se mi to strašně líbilo, jak to mají nastavené. Hráčům budou přes e-mail posílat různé cviky, aby se během sezony udržovali a posouvali dál. Dnes budou mít i přednášku, o tom, s čím přichází a myslím si, že spousta kluků asi bude překvapená, jaké jsou dnes možnosti.

Pravděpodobně budete jedním z mála klubů, který nemá jednoho kondičního trenéra, ale větší skupinu.

Mně se líbí ta myšlenka, že tréninky budou hodně zaměřované individuálně. My kluky kompletně otestujeme, abychom věděli, kde jsou jejich maxima, minima a podobně. Pak se na každého z nich nastaví program a po celou sezonu se k nim bude přistupovat individuálně. Proto bude na ledě zůstávat Jindra Kotrla s hráči, kteří to budou víc potřebovat a už i v letní přípravě se to rozdělí do skupin, aby byly podobného charakteru. Myslím si, že to může být velice zajímavé a pro hráče atraktivní. Fakticky sem bude jezdit člověk od pana Andrleho, který to bude dělat ve spolupráci s našimi trenéry, aby se proškolili. Dokonce jsou připravení nám proškolit kolik trenérů budeme chtít, abychom do budoucna mohli mít našeho vlastního kondičního trenéra. To je pro nás obrovský bonus a my jsme rádi, že jsme takové lidi vůbec potkali a že se nám podařilo je přesvědčit o tom, že pro ně bude výzva jít trénovat litvínovské hokejisty.

Teď k hráčskému kádru, největší změny asi nastanou v obraně.

Trh je otevřený až od 1. května, takže žádné chystané změny zatím nemůžeme zveřejnit. Chtěli bychom přivést dva až tři nové obránce.