Můžete shrnout zápas z vašeho pohledu?

"Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas. Škoda, že jsme neproměnili ještě nějakou šanci. Svými chybami jsme jim nabídli góly, které dali."

Byl zlomový moment gól, po vašem vyrovnání?

"Stoprocentně. Byla škoda, že jsme to neudrželi déle. Adamský nám to hned vrátil, vedli 3:2 a to už pak bylo těžké."

Překvapilo tě, jak Adamský zakvrdlal s tím bekem?

"Nepřekvapilo mě to, tušil jsem, že toto udělá. Bohužel Martin Adamský je výborný hokejista. Udělal to hezky."

Nečekal byste takové kličky spíše od Jirky Polanského?

"Tak Jirka Polanský je takový techničtějši. Martin Adamský to udělal silou a rychlostí, což on takový je. Tou rychlostí se dostal skrz mě a zadarmo vystřelil."

Při té vaší brance, byl jste si jistý, že to nebylo vysoko?

"Nebyl jsem si jistý. Tušil jsem, že to bylo tak nějak na hraně, takže sám jsem čekal, jak to rozhodčí posoudí."

Když jste hráli s Třincem naposledy, vedli jste tabulku a Třinec byl předposlední. Je znát nějaká změna?

"Oceláři mají výherní sérii, hodně vyhrávají. Určitě je znát, že si více věří. Ale nemyslím si, že by nás dnes přejeli nebo že bychom hráli tak špatně. Posun v jejich hře samozřejmě znát je. Škoda, že jsme tu dnes tolik nebojovali."

Zapracovali jste o reprezentační pauze?

"Snažili jsme se. Ale to se určitě snažily všechny týmy, přestávka k tomu přeci jen slouží. Nebyli jsme v dobrém rozpoložení, ale potrénovali jsme a pak jsme doma přejeli Karlovy Vary. Škoda, že jsme to nepotvrdili teď venku. V Olomouci jsme hráli špatně, tam jsme si nezasloužili vyhrát. Dnes si myslím, že nějaký bod jsme si mohli odvézt."

Především v první třetině jste se mi zdáli lepší, Šimon Hrubec vás ale vyčapal.

"Ano. Říkám, pár šancí tam bylo. Netvrdím, že jsme byli evidentně lepší, ale měli jsme si něco odvézt. Šimon chytal výborně."