branky: 7. Stehlík, 18. Erat, 37. Houdek, 58. Hruška - 44. Ručinský

Ani ve třetím vzájemném zápase mezi Benzinou a Kometou v letošní sezóně nebral body hostující tým. Litvínov v Brně poprvé korigoval stav až za stavu 3:0 ve třetí třetině. Rozhodující dvoubrankový náskok získali Brňané v první části, nakonec vyhráli 3:1.

Litvínov nastoupil stále bez zraněných obránců Kroupy a Švarného, z juniorky si půjčil zadáka Horu, který nastoupil k extraligové premiéře. Do sestavy se vrátil útočník Jan Bojer a chytal opět Petr Franěk. Ústečtí hráči tentokrát zůstali ve svém klubu.

Vstřelit venku první gól je vždy tím nejlepším počinem k bodovému importu. V první pětiminutovce k tomu měl blízko po pěkné individuální akci Lukeš a Hovi řešil ještě minimálně jeden nadějný závar protivníka. Častěji ale zakončovali domácí.

V 7. minutě byl vyloučen Trávníček a za osm vteřin propálil Fraňka od modré čáry obránce Stehlík.
Brno gól povzbudil a ve 12. minutě se litvínovský gólman ocitl v ohni střel. Rezultovalo z toho Jarešovo provinění, ale tentokrát se Benzina ve čtyřech ubránila.
V 15. minutě měli hosté první výhodu přesilovky (brankář Hovi za zdržování hry), Ručinský nabíjel křižně Lukešovi, stav zápasu se ale nezměnil.

V 18. minutě uspěl ostrou ranou z levého kruhu pod horní tyčku Erat a navýšil náskok Komety. Na oba góly přihrával Dopita.
Nedlouho poté se v déle trvajícím souboji střetli Kvapil a Ručinský. Stadión během něj bouřil víc a víc a když Kvapil nakonec upadl, poslali sudí Ručinského na trestnou lavici. Oslabení černožlutých rozpůlila přestávka, kterou v o dva góly lepší náladě strávili Moravané.

Po změně stran šlo hlavně o to, zda se Litvínov brankou dostane do zápasu. Hrálo se bez vyloučení a delší dobu i bez branek. Litvínov přidával a Hoviho "nula" se začala otřásat v základech. Ve 27. minutě odjel z ledu otřesený Skuhrovec, naštěstí po svých. Chvíli na to sudí u videa zkoumal, zda rána Ručinského trefila opravdu "jen" tyč. Bohužel ano. Další možnost měl Majdan, pokračovala dobrá pasáž utkání z hostující strany.

Utnulo ji až vyloučení Kousalíka ve 34. minutě. To už se Brňané zlepšovali a začali být nebezpečnější. Litvínov se v oslabení ubránil, ale nedokázal se dostat ke kotouči a následně, už v pěti, inkasoval. Mezi kruhy dostal puk volný Houdek a zavěsil. Franěk se zlobil, zdálo se, že mužstvo už je z nejhoršího venku.
Ve 37. minutě se ještě musela Benzina bránit znovu (Jánský) a tentokrát zvládla jak oslabení, tak vteřiny bezprostředně následující. Důvodů ke spokojenosti bylo přesto po 40 minutách pro hosty málo.

Ve 42. minutě odešli pykat 45 vteřin po sobě domácí Stehlík a Hruška, oba za hákování. V přesilovce hostů pět na tři sice dokázala Kometa dvakrát vyhodit, ale na křižnou přihrávku Jenáčka Martinu Ručinskému a jeho ránu z voleje už byl krátký i přemisťující se Hovi. Asistoval ještě Lukeš, v tu chvíli už se hrálo pět na čtyři.

Litvínov to zkoušel dál, ale musel dávat pozor na rychlé brejky soupeře. Ošklivě vypadal náraz Guly na mantinel, na ledě byl ošetřován, ale dobře to dopadlo.
V 51. minutě hosté přečkali Skuhrovcův trest a dál mohli spřádat plány na snížení a vyrovnání. V 56. minutě měl k tomu blízko Viktor Hübl z levé strany, v další minutě však fauloval Kracík a po zásahu hlavy a trestu 2+10 minut pro něj zápas skončil. Navíc Hruška výhodu využil a rozhodl zápas čtvrtým gólem.

Vladimír Jeřábek
: „Odehráli jsme dobré utkání. Uklidnili nás dvě branky v první třetině, v té druhé jsme mohli i něco málo přidat, ale nepovedlo se. Do třetí části jsme nastoupili laxně a nechali Litvínov dostat se do zápasu. Rozhodující moment vidím v Houdkově gólu na 3:0. Nebylo to dnes o jedné formaci, dařilo se i dalším lajnám, za což jsem moc rád."

Jiří Kučera
: „Do zápasu jsme vstoupili špatně, první třetina byla z naší strany mizerná. Až ve třetí části se nám dařilo přehrávat Kometu, která je doma nesmírně silná. Doplatili jsme na zbytečné fauly a víc jak jeden gól jsme za Hoviho už nedostali."

(Body do soutěže Žlutočerná trefa budou úspěšným tipujícím přičteny ve středu ráno)