„Bod bereme. Na to, že jsme celý zápas dotahovali, tak ho určitě bereme. Škoda hodně šancí a nezvládnutých nájezdů,“ posteskla si po zápase ikona Litvínova.

Tým Jiřího Šlégra přitom nezačal vůbec špatně, v úvodních minutách měl řadu brankových příležitostí, Jarůšek dokonce trefil břevno. Modrobílí ale ještě před první sirénou nemilosrdně potrestali litvínovské chyby a odskočili o dvě branky.

„Řekli jsme si, že nemáme co ztratit. 2:0 zas není takový náskok. Zaplaťpánbůh, že jsme využili přesilovku, to nás nakoplo. Pak jsme měli štěstí v oslabení, kdy jsme dali gól. Byl to vyrovnaný zápas,“ popsal Lukeš důležité momenty ze startu druhé třetiny.

Chemici se prezentovali odvážným výkonem, proti favoritovi se neuchýlili k defenzivní hře a několikrát výrazně zaměstnali Vejmelku. „Myslím, že nám moc bránit nejde. Musíme takhle hrát celou dobu, nahazovat to k nim, ať beci musí bruslit dozadu a hrát na brejky,“ myslí si sedmatřicetiletý rodák z Kadaně.

V poslední části hry vyrovnal Válek a po bezbrankovém prodloužení musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Na hostující straně se prosadili jen dva střelci, na brněnské tři a bylo hotovo. „Exekutory určil trenér, ale my takhle obvykle jezdíme. Nájezdy trénujeme hodně.“

Po nedávných událostech na severu Čech je tak bod jistě velkou vzpruhou, v úterý do Litvínova zamíří další silný protivník - Plzeň. „Hlavně jsme změnili taktiku. První zápasy jsme hrozně ztráceli puky a měli zmatek ve třetině. Myslím, že je jen otázka času, než začneme dávat víc gólů. Nemůžeme si dovolit žádné riskantní přihrávky, soupeři je sbírají,“ přemítal Lukeš.