Rozhovory 16.10.2019
Autor: Ondřej Mach

Jarůšek o motivaci proti Spartě: Chtěl jsem se ukázat

Zápas dvou obratů a devíti branek mezi Spartou a Litvínovem v úterý ovládli Pražané. Návrat do 02 Areny při něm prožil Richard Jarůšek, poslední akvizice Vervy. Jak se cítil?
Chemici v Praze inkasovali už po půl minutě, třemi brankami během první třetiny ale nepříznivý stav otočili. Vyrovnávací gól měl na svědomí právě Richard Jarůšek, který se tak trefil ve čtvrtém klání v řadě. „Tušil jsem, kam puk půjde. Sparta hraje pořád to samé, nahazuje puky. Dvakrát se mi to podařilo vystihnout,“ popisuje vousatý forvard okolnosti prvního černožlutého zásahu. 

I přesto, že Sparta ve zbývajícím čase dotahovala, se jí podařilo vyválčit dva body v prodloužení. „Vedli jsme o dva góly a mysleli jsme si, že vyhrajeme. Nakonec bereme jen bod,“ smutní Jarůšek. „Už se nám to párkrát stalo. Nevím, kde je problém. Po první třetině jsme věděli, že Sparta bude muset zabrat. Měli bychom si to pohlídat, to se nám nepodařilo.“

Pro osmadvacetiletého rodáka z Brna se jednalo o výjimečný duel, právě ze Sparty zamířil na sever Čech kvůli nedostatečnému hernímu vytížení. „Hrálo se mi dobře. Něco jsem tady zažil, určitě jsem se rád vrátil. Jenom škoda, že to nebylo za tři body.“

„Chtěl jsem se ukázat, ale bral jsem to jako každý jiný zápas. Chtěl jsem panu trenérovi dokázat, že hokej hrát umím. Bohužel jsme nevyhráli,“ naráží na nepřízeň sparťanského kouče Kruppa. 

Svěřenci trenéra Šlégra tak sice zdvojnásobili bodový zisk z venkovních zápasů, pořád z nich však mají jen dva body. „Měli jsme to dotáhnout do vítězného konce. Před zápasem bychom určitě bod brali, teď je to škoda,“ uzavírá Jarůšek. 

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem:


Mládež před 3 dny

ALTISPORT CHALLENGE: Vítězem tréninkové výzvy se stal útočník Daniel Dej

V průběhu nouzového stavu probíhala na sociálních sítích tréninková výzva Altisport Challenge, ve které měli hráči nebo trenéři mládeže ukázat, jak by měl vypadat trénink v době karantény.
Více >
Konto našeho srdce 01.06.2020

Konto našeho srdce spolu s partnerem Inno Comp Bohemia pomohlo opět Kačence

Kačenka si prošla mozkovou obrnou a v únoru oslavila již své 9. narozeniny. Jako dárek od nás dostala poukaz na intenzivní rehabilitaci Klim therapy, kterou nastupuje 3. června. Šek na částku 63 860 korun Kačence předali za společnost Inno Comp Bohemia ředitel Ing. Tomáš Francírek a za hráče A-týmu útočník Richard Jarůšek.
Více >
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >