Rozhovory 16.10.2019
Autor: Ondřej Mach

Jarůšek o motivaci proti Spartě: Chtěl jsem se ukázat

Zápas dvou obratů a devíti branek mezi Spartou a Litvínovem v úterý ovládli Pražané. Návrat do 02 Areny při něm prožil Richard Jarůšek, poslední akvizice Vervy. Jak se cítil?
Chemici v Praze inkasovali už po půl minutě, třemi brankami během první třetiny ale nepříznivý stav otočili. Vyrovnávací gól měl na svědomí právě Richard Jarůšek, který se tak trefil ve čtvrtém klání v řadě. „Tušil jsem, kam puk půjde. Sparta hraje pořád to samé, nahazuje puky. Dvakrát se mi to podařilo vystihnout,“ popisuje vousatý forvard okolnosti prvního černožlutého zásahu. 

I přesto, že Sparta ve zbývajícím čase dotahovala, se jí podařilo vyválčit dva body v prodloužení. „Vedli jsme o dva góly a mysleli jsme si, že vyhrajeme. Nakonec bereme jen bod,“ smutní Jarůšek. „Už se nám to párkrát stalo. Nevím, kde je problém. Po první třetině jsme věděli, že Sparta bude muset zabrat. Měli bychom si to pohlídat, to se nám nepodařilo.“

Pro osmadvacetiletého rodáka z Brna se jednalo o výjimečný duel, právě ze Sparty zamířil na sever Čech kvůli nedostatečnému hernímu vytížení. „Hrálo se mi dobře. Něco jsem tady zažil, určitě jsem se rád vrátil. Jenom škoda, že to nebylo za tři body.“

„Chtěl jsem se ukázat, ale bral jsem to jako každý jiný zápas. Chtěl jsem panu trenérovi dokázat, že hokej hrát umím. Bohužel jsme nevyhráli,“ naráží na nepřízeň sparťanského kouče Kruppa. 

Svěřenci trenéra Šlégra tak sice zdvojnásobili bodový zisk z venkovních zápasů, pořád z nich však mají jen dva body. „Měli jsme to dotáhnout do vítězného konce. Před zápasem bychom určitě bod brali, teď je to škoda,“ uzavírá Jarůšek. 

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem:


Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >
Konto našeho srdce 31.12.2020

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost spolku Nové háro

Spolek Nové háro podporuje onkologicky nemocné děti v celé republice. Spolupracujeme spolu již od roku 2019 a pomohli jsme tak celkem osmi dětem a jedné mladé mamince.
Více >