Máš za sebou MS do 18 let ve Švédsku. Jak sis ho užil?

Bylo skvělé zahrát si na takové akci. Jenom mi tam chyběl týmový úspěch.

V prvním utkání jsi začal až jako třináctý útočník, poté ses přesunul na křídlo druhé formace. Jak bys zhodnotil svoje výkony?

Po tomhle turnaji na sebe nechci být negativní. Na ledě jsem vždy nechal všechno. Samozřejmě tam chyběly nějaké góly, ale s tím už teď nic neudělám.

Bodoval jsi třikrát v řadě, zvedlo ti to sebevědomí?

Určitě jo. Ze začátku jsem byl třináctý útočník, pak jsem hrál druhou lajnu. Začal jsem bodovat, hrát přesilovky, začalo nám to tam padat. Každým zápasem jsem rostl.

Start turnaje vám příliš nevyšel, hned v prvním utkání jste podlehli Bělorusům. Cítili jste se pod tlakem?

Určitě nás to zaskočilo. Podcenili jsme je, ale musím přiznat, že hráli dobře. Turnaj se jim povedl.

Jak bys porovnal úroveň turnaje například s tuzemskou juniorskou extraligou?

To se nedá srovnávat. Reprezentace je vždycky rychlejší než juniorský hokej. Je tam méně času. Na mistrovství světa to má ještě větší náboj než obyčejné turnaje. Všichni se ze sebe snaží vydat maximum, každý chce vyhrát. Když si někdo něco udělá, tak s tím musí hrát, překonat bolest. Udělat to pro tým.

Jaký to byl pocit, porazit finské mistry světa?

Do toho zápasu jsme vstoupili dobře, vedli jsme. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Pocit to byl skvělý. Potřebovali jsme to.

Ve čtvrtfinále jste nestačili na domácí Švédsko. Proč to podle tebe nevyšlo?

Nebyli jsme disciplinovaní, dělali jsme nesmyslné fauly. Přiznám se, že i já jsem jeden udělal. Zápas to byl vyrovnaný, rozhodly maličkosti.

Kdy se zapojíš do přípravy s litvínovským týmem?

Momentálně jsem absolvoval operaci kotníku, kdy mi vyndali šrouby z nohy. Takže čekám, až se mi zahojí stehy a pak začnu trénovat s týmem.