Začátek nedělního zápasu měla v režii domácí Verva, kterou vpřed hnali fanoušci. Ti se radovali už po třiceti vteřinách, když Konráda překonal Hanzl. Sudí však posoudili, že brance předcházela přihrávka rukou Richarda Jarůška a trefa nebyla uznána. „Nevím, jestli nás neuznaný gól rozhodil,“ krčil rameny Petružálek. Incident doprovázel chaos, rozhodčí nejdříve gól uznali, poté byl ale na základě rozhodnutí videorozhodčího odvolán.

Verva zaznamenala sedmou prohru v řadě, naposledy Severočeši zvítězili 22. prosince v souboji s Pardubicemi. „Není čas na zkoušení nových věcí, musíme do toho jít po držce,“ popsal expresivně aktuální strategii. Přitom Litvínov v uplynulých zápasech odehrál dobrá utkání, soupeře přestřílel, ale chyběla tečka v podobě výhry. „Trápí nás zakončení,“ pokračoval sklesle Petružálek.

Litvínovský útočník se prosadil na konci první třetiny, kdy šikovně tečoval Ščotkovu ránu. Ani tento zásah neprobudil černožlutou produktivitu. Jakub Petružálek je aktuálně nejlepším hráčem Vervy, zcela jistě by to však vyměnil za týmový úspěch svého týmu. Zkušený forvard má na svém kontě 29 bodů za 8 branek a 21 přihrávek.

„Kdybychom věděli v čem to vězí, tak to změníme,“ odpovídal stručně zkušený útočník. „Olomouc nám zblokovala strašně moc střel,“ hledal důvod, proč se nemohla Verva prosadit.

Litvínovu aktuálně patří třináctá příčka a má stejně bodů jako poslední Pardubice, které ještě mají o dva zápasy více. „Víme, jaká je realita a musíme bojovat každý zápas,“ komentoval současnou situaci jediný úspěšný střelec. „Jiná cesta ven nevede,“uzavřel rozhovor Petružálek.