Po Zlínu a Třinci také Chomutovu má Litvínov co oplácet, 16. září regionálnímu rivalovi doma podlehl 2:4. Pak jej ale hlavně díky sérii osmi vítězství dokázal přeskočit v tabulce.

Se Zlínem Verva prohrála, Třinci ale v pátek porážku oplatila.
Nyní oba nedělní soupeře dělí v pořadí čtyři místa, ale jen čtyři body. Nicméně ani případná výhra v základní hrací době Piráty před Vervu neposune. Dlužno podotknout, že Litvínov má o odehraný zápas víc.

Tým trenéra Růžičky nasbíral v první čtvrtině velmi slušných 22 bodů, jen o dva méně než HCVL. Naposledy prohrál těsně na ledě vzmáhající se Plzně 1:2.

Od postupu PCH zpět do nejvyšší soutěže v roce 2012 se oba kluby utkaly o mistrovské body patnáctkrát. V ročníku 2014/15 působil Chomutov opět v první lize.

Lépe je na tom Litvínov. Vyhrál deset zápasů, z toho šest v základní hrací době.
Chomutov zvítězil pětkrát, z toho čtyřikrát v šedesáti minutách.
Body si oba celky rozdělily v poměru 27:18.

Lepší celkovou vzájemnou bilanci má rovněž Litvínov, v historii dosáhl téměř dvojnásobného počtu vítězství.

Nejočekávanější byly první zápasy po chomutovském návratu mezi elitu po osmatřiceti letech v ročníku 2012/13.
V Litvínově byl první duel vyprodaný, hosté jej vyhráli 4:3 v prodloužení. Odvetu v Chomutově před rovněž vyprodaným hledištěm ale vyhráli také hosté, v poměru 2:1.
Jak to dopadne v neděli?

Verva v pátek vydolovala dva velmi cenné body na třinecké oceli. Z několika pohledů.
Málokdo asi čekal, že by Třinec doma klopýtl podruhé za sebou, když předtím ve všech (!) zápasech bodoval. Stalo se.

Soupeř postavil hru na dobré defenzívě na čele s jistým Jaroslavem Janusem a nebezpečných protiútocích. V zápase se postupně zlepšoval a v prodloužení rozhodl z Trávníčkovy přihrávky navrátilec do sestavy Miloslav Hořava.

Střelecky se v poslední době daří Válkovi (rozhodující nájezd proti Olomouci i v dresu Mostu v Benátkách a teď vedoucí gól v Třinci), důležité vyrovnání na 2:2 přichystal ve třetí třetině Lukeš dalšímu mladíkovi Stříbrnému.

Po sérii vítězství a první porážce je vždycky důležité hned šňůru úspěchů navázat. Hráčům Vervy se to rychle podařilo a ještě na horkém ledě lídra soutěže! Povzbuzení před nedělním bojem, který je zcela otevřený.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Od pondělí má Tipsport extraliga devítidenní přestávku. Po ní Litvínov přivítá doma ve středu 9. listopadu Mladou Boleslav.