A-tým 27.06.2018
Autor: Redakce

Jak se běhá sjezdovka

Asi většina z vás umí sjet na lyžích alespoň mírný svah. Je-li prudší, bude vás již méně. A co takhle opačně, nějakou tu sjezdovku v létě vyběhnout?
To už bude asi jen minimum lidí.

Hokejisté Vervy v letošní sezóně běhají v rámci letní přípravy na sjezdovce na Meziboří, kousek od Litvínova. V nadmořské výšce 600 metrů využívají i blízký atletický areál s tartanovou dráhou.

Hráči neběhají sjezdovku celou. Včera, v úterý, to byl jen první, prudší úsek, po kterém na sjezdovce následuje střední, pozvolnější část (lyžaři znají). Za to ten první úsek běží naplno.

Pak jen krátké vydýchání, sejít dolů a znovu dvacet vteřin dřiny. Celkem patnáctkrát, ordinoval kondiční trenér Ondřej Ježek.
(Uvádíme pro případ, že by si to někdo chtěl zkusit. Sjezdovka je volně přístupná).

Počasí vcelku ideální, ani vedro, ani zima. Travnatý povrch neklouzal, nebyl mokrý. Jako na zavolání vysvitlo během tréninku slunce.
Přesto bylo slyšet: „Co že to říkám? Ani nevím, co mluvím, mám mžitky před očima… Jsem rád, že dejchám...“

Po výbězích čekala hráče ještě posilovna. „Doufám, že tam dneska nebudeme dělat nohy…“

Fotogalerie

Mládež včera

Tři hráči Litvínova jsou v nominaci krajského výběru ročníku 2007

I hráči ročníku narození 2007 jsou nominováni do krajského výběru. Litvínov budou na turnaji v Třemošné reprezentovat tři hráči - Jindřich Koky, Karel Sýkora a Tobias Trejbal. Akce se koná 24.2.
Více >
Mládež včera

Do krajského výběru bylo nominováno třináct litvínovský hráčů

L i t v í n o v - Bývá takřka pravidlem, že trenéři většiny mládežnických kategorií sáhnou při reprezentačních výběrech do týmů Litvínova. Podobně se tak stalo i v případě nominace do krajského výběru, který se bude konat 24. 2. ve Frýdlantu. Turnaj je určen pro hráče, kteří jsou narozeni v roce 2005. Černožlutí „přispěli“ deseti, potažmo třinácti...
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Juniorská cesta do města perníku byla neúspěšná, body zůstaly v Pardubicích

Junioři nenavázali na povedený výkon ze zápasu se Spartou a na Pardubice nevyzráli. Přitom mohlo být vše úplně jinak, protože Severočeši dokonce dvakrát vedli, ale nakonec jejich naděje zašlapala produktivita domácích střelců. Také bonusový bod získali hráči Pardubic, čtvrtý bod zajistil Bučko.
Více >
×
Dnes v 17:20 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Oceláři Třinec