Úvod zápasu patřil kladenským Rytířům, kteří ihned ze začátku začali velmi aktivněji a ohrožovali branku Spěšného. Litvínovský brankář, ale byl vždy pozorný a všechny střely likvidoval. Poté to byli i hosté kteří se dostali do útočného pásma a několikrát vystřelili na Švihálka, ale i ten byl vůči střelám imunní. V 5. minutě dostali domácí hokejisté šanci, a to v podobě přesilové hry. Početní výhoda se jevila Rytířům velice dobře, ale ani několik kombinací nevedlo k brance. Ihned co se dostali hosté do plného počtu, tak se nastěhovali před kladenského brankáře. Hra se poté odehrávala spíše ve středním pásmu, a následovala spousta zakázaných uvolnění.

Hru rozveselil ve 12. minutě Matouš Větrovec, který svým krkolomným pádem putoval na dvě minuty na trestnou lavici za nafilmovaný pád. To byla velká šance pro žluto černé hokejisty, kteří měli před sebou dvě minuty přesilové hry. Litvínovští se s tím moc dlouho nepárali, a po minutě početní výhody otevřeli skóre. Šťastlivcem se stal Jaroslav Šimeček, který po asistenci Sýkory zavěsil přesně mezi tři tyče. Po první brance byli litvínovští junioři nabuzeni, a neustále obtěžovali Švihálka. Do konce první periody zbývaly tři minuty, a my jsme měli k vidění neuvěřitelnou šanci na straně Kladna. Šilhavý se dostal do ideální pozice ke skórování, ale ani na podruhé nedokázal hostujícího brankáře překonat, puk se ještě odrazil na zcela volného Jakuba Hajného, který měl před sebou zcela odkrytou branku, ale minul. A tak šli junioři do kabin po první třetině za stavu 0:1.

Kladenští do druhé třetiny vlétli jako uragán, a ihned se jim podařilo vyrovnat. Jakub Kuzďas dostal nečekanou přihrávku od modré, a poté už jen nastavil hokejku a puk se objevil za zády litvínovského brankáře. Litvínovské barvy, ale nenechali skóre nerozhodné a vzápětí se také radovali z branky. Neuvěřitelnou bombu od modré vyslal Cvrk, ale ještě před brankou dokázal tečovat kotouč Marek Baránek, který určil puku směr, a to mezi mezi brankářovo betony.

Ve 25. minutě se na trestnou lavici odporoučel Bunda a litvínovští junioři měli k dispozici přesilovou hru, kterou nakonec nevyužili. Po pěti minutách hry jsme viděli větší šanci, a to na straně hostů. Čapek si nabruslil od modré čáry, až do levého kruhu, odkud vystřelil přímo pod horní tyčku, ale Švihálek perfektním švihem lapačkou hostujícího útočníka vychytal. Následovala další šance, ale tentokrát na straně Rytířů. Potěchin to vymyslel v celku dobře, za jeho nahozeným pukem se hnal Šilhavý, ale ten nebyl dostatečně rychlý a hostující brankář Spěšný ho překvapil výjezdem z branky a puk ukryl do své lapačky. Zbytek třetiny se odehrával spíše před brankou Spěšného, ale žádnou větší šanci už nám tato perioda nepřinesla.

Třetí třetina začala opět v režii kladenských juniorů, když se podařilo Vojtěchu Šilhavému vstřelit po krásné přihrávce gól do poloprázdné branky, a vyrovnat tak na 2:2. Netrvalo to vůbec dlouho a opět to byli Rytíři, kteří se radovali. Filip Doležal krásným najetím mezi kruhy vyzkoušel svižnou střelu, a ta nakonec skončila za brankovou čárou. Kladenský scénář pokračoval a ve 48. minutě měli diváci možnost k vidění krásnou kombinaci. Mirura se ocitl sám před Spěšným, ale zakončit nedokázal, neboť byl litvínovský brankář zasažen do hlavy, a hra se přerušila. Následná minuta nám přinesla další gólovou situaci.

Jakub Špaček měl velké štěstí, když pro nahozený puk vyjel Spěšný a nestihl kotouč zachytit, a tak kladenský forvard trefil zcela prázdnou branku. Sedm minut před konce jsme viděli i krvavé zranění, a za to putoval kladenský junior na trestnou lavici na čtyři minuty. Litvínovská přesilovka netrvala příliš dlouho a Dominik Štěpka se stal tím šťastlivcem, kterému propadla střela za brankovou čáru. Do konce třetiny zbývaly tři minuty a hosté si vzali oddechový čas. Neuvěřitelně se jim, ale vyplatil a za litvínovské barvy se ještě mohl znovu radovat Dominik Štěpka, který nekompromisní ranou vyrovnal v čase 58:32 na 4:4.

Prodloužení bylo spíše čekání na nájezdy, protože v úvodu jsme nepozorovali žádnou šanci. To se, ale pokusil změnit Šilhavý, který ale nedokázal trefit odkrytou branku. Rytíři následně dostali šanci v podobě početní výhody, kterou ale nedokázali využít. Šanci si, ale přeci jen vytvořili. Dvojice Machač a Miura třikrát spolupracovala, ale druhý jmenovaný nedokázal ani jednou krásné přihrávky od Machače využít. Největší šance prodloužení, ale využita nebyla, a tak následovaly samostatné nájezdy. Rozhodujícím střelcem samostatných nájezdů byl Yuki Miura, který svým důležitým gólem přidal svému týmu o bod více.