Rozhovory 19.07.2020
Autor: Ondřej Mach

Irving: V extralize se můžu vyvíjet a zlepšovat. Jak se těší na krajany?

Kádr Litvínova pro nadcházející ročník pomalu ale jistě doznává finálních obrysů. Poslední posilou se minulý týden stal kanadský zadák Aaron Irving, jenž v uplynulé sezoně nastupoval ve švédské nejvyšší soutěži. Co prozradil v rozhovoru?
Proč jste se rozhodl přijmout nabídku Litvínova? A jak probíhala jednání?
Vypadalo to, že do klubu dobře zapadnu, hledali zrovna někoho na mé pozici. Chtěl jsem do týmu, kde se budeme zlepšovat a zažijeme dobrou sezonu. Litvínov je hokejové město, to se mi na tom hodně líbilo. Jednání byla rychlá, obě strany chtěly dohodu dotáhnout. Nakonec se nám to povedlo, takže jsou všichni spokojení. 

Víte o klubu něco bližšího?
Jenom to, že má bohatou historii a skvělé fanoušky. Ve městě se všechno točí kolem hokeje, lidé ho tady zbožňují. 

V Litvínově jste si zahrál jako dvanáctiletý, vzpomínáte si na to?
Ano, když jsem viděl fotografie, tak jsem si na to vzpomněl. Myslím, že teď je prostředí trochu jiné, už je to hodně dlouho. 

Jaké reference jste měl o české extralize a co od soutěže očekáváte?
Proti českým týmům jsem hrál v Champions Hockey League, když jsem před dvěma lety působil v Norsku. To je zatím moje jediná zkušenost. Ale byl to dobrý hokej, užil jsem si to. Podle mě je to liga, kde se můžu vyvíjet a zlepšovat.

V klubu působí vaši krajani Patrick Kudla a Samson Mahbod. Mohla by vám jejich přítomnost v začátcích pomoct?
Vždycky vám pomůže, když kolem sebe máte někoho ze zámoří, zejména Kanaďany. Je super, že tam jsou, ukážou mi město a pomůžou s lehčí adaptací. 

Jak byste popsal svou hru?
Myslím, že můžu hrát v obraně i útoku. Mám rád hru v útočném pásmu, když můžu vystřelit a hrát trochu agresivněji. V obraně sázím hlavně na svoji sílu. A když je ten pravý čas, tak se zapojím do protiútoku a pomůžu s ofenzivou. 

Před několika lety jste s týmem Edmonton Oil Kings vyhrál Memorial Cup. Jak na to vzpomínáte?
Byl to můj první rok ve WHL, měli jsme tým plný skvělých hráčů. Sezona byla pořádně dlouhá, odehráli jsme snad sto zápasů. Myslím, že jsem se ten rok hodně posunul. Naučil jsem se hrát důležité zápasy a vyzkoušel jsem si, jaké je něco vyhrát. Posledních pár let jsem tenhle pocit nezažil, snad se to letos změní.

Do Evropy jste se vydal před dvěma lety. Jak angažmá v Norsku a Švédsku hodnotíte?
Myslím, že jsem se jako hráč posunul. Jiné kluziště, styl a prostředí, to všechno mi pomohlo. Za poslední dva roky jsem taky zlepšil bruslení a začal jsem hrát víc ofenzivně. Jsem rád, že v Litvínově budu moc ukázat všechno, co jsem se naučil. 

Momentálně se stále nacházíte v Kanadě. Kdy se plánujete připojit k týmu?
Odlétám 23. července, takže další den bych měl být v Litvínově. 
Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >
Mládež 16.04.2021

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >