Někdy musí člověk klesnout na samé dno, aby pak povstal jako bájný Fénix z popela. Litvínov v pátek nevyhrál válku, ale důležitou bitvu ano. Přesto, že po čtyřiceti minutách prohrával s Mladou Boleslaví 2:4, nakonec slavil výhru 5:4! U třech branek asistoval obránce Marek Černošek, dvakrát skóroval František Lukeš. Vítězný gól zaznamenal další zadák Karel Kubát.

Obránce Gulu nahradil v sestavě junior Jakub Havelka. Brankáři Volkemu kryl tentokrát záda junior Lukáš Horák.
Hosté postavili do klece Jaroslava Hübla, jeho náhradníklem byl Příhoda.

Horší začátek domácí postihnout nemohl. Baldwin po 48 vteřinách provětral Volkeovu lapačku, ale hlavně - 18 vteřin po sobě se ještě do konce druhé minuty provinili Frolík a vyhozením kotouče mimo led Stříteský.
První kolotoč přihrávek při hře pět na tři zakončil nepříliš prudkou střelou Balaštík. Po další ráně si Volke přikryl kotouč a Tomas jej sekl přes rukavici, takže se pokračovalo čtyři na tři. Litvínov se následně ubránil.

V 5. minutě poprvé přitlačili domácí a zaměstnali Hübla. Rezultovalo z toho druhé vyloučení Tomase. Ve výhodě se Litvínovu nevedlo, ani následně hostům po vyloučení Kousalíka.
Až vyloučení Trávníčka potrestal Tomas, čtvrtý vyloučený domácí hráč za prvních deset minut se ukázalo přece jen moc… - 0:1.

Ve 13. minutě Volke vyrazil střelu Balaštíka, domácí po hře rozbité vyloučenými těžko hledali rytmus. Ve 14. minutě se hrubostí provinili Vrbata a Kubát, boleslavský hráč však předtím ještě hákoval, takže Vervě se naskytla výhoda. Pěkně zakombinovali Trávníček, Hujsa a Jenáček, posledně jmenovaný ale zblízka přestřelil.

Až pak se tribuny dočkaly: 49 vteřin před přestávkou propálil od modré Hübla napodruhé obránce Ján Brejčák a srovnal na 1:1.

Ve 22. minutě z dorážky uspěl Nouza a efekt gólu do šatny byl pro domácí pryč. Na ledě v dalších minutách převládala úporná snaha, hokejového toho mnoho k vidění nebylo.
Vedení působilo příznivě na psychiku Středočechů, kteří byli v útoku nebezpečnější. V polovině třetiny trápení hráčů v černém vyvrcholilo, nemohli se chvíli vůbec dostat z pásma.

Pak se hra vyrovnala. Ve 32. minutě byli posláni za katr současně Čutta a Ručinský a na vylidněnějším ledě se objevil sám před Hüblem Hujsa. Z otočky gólmana neprostřelil. Gerhát pak v šanci vystřelit ani neodkázal, Kubátův pokus zase zachytil brankář, ale to už domácí hráli koukatelněji.

Jejich tlak přerušilo vyloučení Kousalíka, které využil u tyčky dorážející Balaštík. Také Krušnohorci ale uspěli v přesilovce, z dorážky vrátil svůj tým zpátky do zápasu František Lukeš, tečující střelu Černoška, 2:3.

V přerušené hře po gólu se poškorpili Čutta a Černý. Povzbuzení domácí byli aktivnějším týmem a konečně i často stříleli, byť většinou z větší vzdálenosti. Zdálo se, že vyrovnání by mohlo být na spadnutí, jenže síť se rozvlnila na druhé straně. Balaštík využil nepochopitelně ustupující defenzívy domácích a vstřelil přesnou ranou k tyči čtvrtý gól BK.

Ve 43. minutě se Litvínov dostal do přečíslení, Lukeš křížně našel Kubinčáka, jeho střelu Hübl kryl. V tu chvíli se zdálo, že hosté kontrolují vývoj hry.

Ve 46. minutě však sekal Baldwin a František Lukeš podruhé vrátil svému celku naději, 3:4. Asistovali Černošek a Ručinský. A za 43 vteřin Martin Jenáček tečoval druhou gólovou střelu Brejčáka v zápase, přihrával ještě Gerhát - vyrovnáno, 4:4!

Tlak Litvínovských pokračoval. Zastavil jej Černý, který tak trochu z přemíry fauloval, ale vypadalo to, že přesilovku hrají spíš domácí. Soupeř se prakticky k ohrožení svatyně Vervy nedostal. A v 55. minutě vymetl boleslavskou šibenici Karel Kubát a dokonal obrat, 5:4!

Drama vygradovalo v závěru, šance se střídaly na obou stranách a potažmo s nimi náběhy na infarkty v hledišti... V posledních vteřinách zkoušeli hosté po oddechovém času odvolat brankáře, ale nadšení domácí už vítězství uhlídali. Vyhrávali osobní souboje, po zakřiknutosti a nervozitě prvních dvou třetin nebylo ani stopy.

Výhra to byla "kardiační", vydřená, ale tříbodová. A pro to všechno cennější...
Náskok na poslední místo zvýšila Verva na šest bodů.

V neděli můžete tým povzbudit v dalším zápase v Karlových Varech.

Viktor Lukeš: "Jsem strašně rád, že jsme vyhráli. Hráli jsme zpočátku špatně. Utekl nám začátek, vůbec jsme si nevytvořili tlak. Dělali jsme fauly v útočném pásmu, hráli v oslabení, což soupeř trestal. Podařilo se nám vyrovnat prakticky z "žádné" šance. Ve druhé třetině jsme si mysleli, že se to zlepší, zvýšili jsme hlas v kabině, ale hra byla pořád špatná. Do třetí části jsme udělali změny v sestavě, chtěli jsme to oživit a podařilo se. Dostali jsme soupeře pod tlak a utkání obrátili. Za první dvě dějství není koho chválit, ale za třetí třetinu všichni, kteří byli na ledě, zaslouží absolutorium."

Petr Novák: "Zápas jsme měli dobře rozehraný. Dali jsme první gól, vedli pak i 4:2, ale bohužel naším nepochopitelným kolapsem jsme závěr utkání nezvládli a nechali tady všechny tři body. Neskutečně nás to mrzí... Ale doufám, že nás to třeba i nějak posílí, i když tím naše sebevědomí hodně utrpělo."

1. HC Slavia Praha         57  18  7 8 24 152:167  76
2. HC Energie K. Vary    57  20  5 7 25 155:174  74
3. HC Verva Litvínov    57  16 10 4 27 152:184 72
4. BK Mladá Boleslav     57  17   5 5 30 140:181 66