Přitom domácí nezačali vůbec špatně, po 34 vteřinách poslal Vervu do vedení Kanaďan Mahbod. Svěřenci Uwe Kruppa ale rychle srovnali díky Sukeľovi. Do konce třetiny jásal ZS Ivana Hlinky ještě jednou, ruce nad hlavu zvedal ex-sparťan Jarůšek. Pražané se nezalekli a ve druhé části hry se postavili na odboj.

Rousek se prosadil v početní převaze, Košťálek zase po pohotové dorážce. Těsně před přestávkou se radoval právě Hübl, jehož trefu musel posvětit videorozhodčí. Po bezbrankové závěrečné části šlo utkání do prodloužení, kde dva body za výhru zařídil hostům Sukeľ.

„Někdo říká, že je každý bod dobrý, ale my potřebujeme bodovat naplno,“ začal hodnotit výsledek zápasu Hübl. Litvínov se aktuálně nachází na předposledním místě, nutno zmínit, že má stejně bodů jako poslední Pardubice. „Bod je prostě málo,“ dodal.

„My jsme neměli špatný vstup do utkání, ale bohužel zase přišly výpadky,“ komentoval divoký začátek zkušený útočník. „Dneska jsme sice srovnali, ale na body to nestačilo,“ pokračoval. „Měli jsme dokonce i přesilovku 4 na 3, ale nesehráli jsme jí vůbec dobře,“ posteskl si Hübl. „Musíme prostě bodovat za dva nebo za tři body,“ vrátil se ještě jednou k ideálním bodovým ziskům.

Skalní fanoušci nemohli věřit při pohledu na soupisku věřit svým očím. Jiří Šlégr rozdělil duo Hübl – Lukeš alias „Vanta a Franta“. Prvně jmenovaný zůstal v prvním útoku, kde mu parťáky dělali Mahbod s Válkem. Lukeš si vyzkoušel souhru s Lukešem a Myšákem. „Asi to chtělo nový impulz,“ vyjádřil se k novému rozložení Hübl. „Je brzo na hodnocení, ale já doufám, že se rozstřílíme a více si to sedne,“ dodal s nadějí v hlase.

Litvínovský matador se prosadil po osmi zápasové odmlce. „Já už nějaký pátek góly nesleduji, pro mě je důležité vítězství,“ řekl skromně. „Musíme se odrazit ode dna, nic jiného mě nezajímá,“ nadhodil útočník.

Gól Viktora Hübla museli přezkoumat rozhodčí, protože se jim zdálo, že měl příliš vysoko hokejku. „Věřil jsem, že to byl gól. Měl jsem hokejku ve výši ramen gólmana,“ okomentoval svou branku. Verva i přes prohru odehrála solidní utkání, dokázala získat bod proti prvnímu celku tabulky. Sluší se dodat, že Sparta je aktuálně rozjetá. „Je dobře, že jsme nesložili zbraně,“ řekl útočník.

Ožehavým tématem jsou v Litvínově přesilovky. V průběhu reprezentační pauzy pomáhaly černožluté legendy, ale výsledek nepřišel. Chemici měli k dispozici sedmi početních výhod, ale ani jednu neproměnili. „Chce to asi víc střel,“ krčil rameny Hübl. „Musím ale říct, že se to zlepšilo,“ uzavřel rozhovor.

Celý rozhovor s Viktorem Hüblem: