Litvínov v posledním kole Tipsport extraligy zajížděl na led sousedních Pirátů Chomutov. „Nezačali jsme moc dobře, hned první střídaní jsme obdrželi branku a nemohli jsme se z toho celý zápas dostat. Vůbec se nám nedařilo hrát naší hru. Byli jsme často vylučovaní a ve čtyřech hráčích jsme se do toho zápasu nedostali,“ hodnotí zápas proti Pirátům Viktor Hübl, jenž nosí na zádech číslo 26. Litvínov nezačal zápas vůbec dobře, hned po 19 sekundách obdržel branku, za domácí skóroval David Hruška. „Bylo tam toho víc, hlavně časté vyloučení ovlivnilo zápas nejvíc. A ještě k tomu ten rychlý gól Pirátů,“ vypráví o klíčových momentech zápasu Viktor Hübl, který se narodil právě v Chomutově, kde i začínal se svou hokejovou kariérou.

V poslední minutě druhé části se Litvínovu podařilo srovnat stav utkání na 2:2. „Podařilo se nám dát branku s přesilovky, tím se skóre zápasu srovnalo. Mysleli jsme si, že nás to nakopne, že budeme hrát lépe. Bohužel jsme dostali branku hned na začátku třetí části a už jsme to neotočili,“ popisuje rychlý sled událostí na přelomu druhé a třetí části. Na chomutovský zimní stadion dorazilo okolo pětistovek litvínovských fanoušků. Atmosféra byla dobrá, přišlo hodně lidí.“ komentuje atmosféru na stadionu Viktor Hübl, jenž si svou extraligovou premiéru odbyl na ledě pražské Sparty v sezóně 1998/1999.

Viktor Hübl skončil jako druhý nejproduktivnější hráč v Tipsport extralize s 58 kanadskými body za 22 branek a 36 asistencí. „Hlavně se dařilo týmu, základem byl Pavel Francouz v bráně, že se povedli body je plus. Dařilo se celou sezónu, a naštěstí se naší lajně vyhnuli zranění,“ hodnotí průběh základní části, ve které Viktor Hübl skončil v kanadském bodování před Jaromírem Jágrem o 2 kanadské body. „Hrál půlku sezóny, nedá se to moc hodnotit. Ale určitě je příjemné, že se povedly nějaké kanadské body, od toho tam vlastně jsem. Jsem rád, že mi ta sezóna vyšla, ale ještě není konec. Začíná play-off a tam chceme navázat na dobré výsledky. Chceme v Litvínově udělat nějaký úspěch,“ směje se Viktor Hübl, jenž si svou první branku v extralize vstřelil do sítě Opavy v sezóně 1998/1999. Během letošní sezóny se v první lajně zabydlel slovenský jednadvacetiletý útočním s číslem 71 Juraj Majdan. „Až na pět nepovedených zápasů, kdy jsme měli krizi, nebyl důvod nic měnit, ale to nás zase zastoupili jiné lajny. Trenéři nás nechali pohromadě. Celkově tým dobře šlape, proto nás i podrželi,“ svěřuje o rozpoložení týmu Viktor Hübl.

Verva se střetne s plzeňskými Indiány, se kterými se střetli před dvěma lety v předkole play-off. „Těžko si vybírat. Soupeři v letošní sezóně jsou vyrovnaní. Přijedete na stadion posledního celku a také dostanete pět branek. Do Plzně ale určitě pojedeme urvat nějaké vítězství. Doufám, že budeme úspěšní a postoupíme,“ hovoří o vyhlídkách do play-off. Litvínov se s Plzní střetnul v předkole play-off před dvěma lety a postoupili dále. „Samozřejmě se to vybaví, akord když jsou to tyhle hezké vzpomínky. Tohle bude nová série, takže něco jiného,“ vzpomíná na sérii s Plzní Viktor Hübl, jenž letos v srpnu oslaví pětatřicáté narozeniny. Nyní bude krátká přestávka, během které budou mít trenéři čas se připravit na play-off. Litvínov měl v základní části dobré přesilové hry, které chce využít i nadále. „Přesilovým hrám se budeme určitě věnovat. Nyní nás čeká pár dní volno, tak se na to určitě zaměříme,“ vypráví o plánech před play-off Viktor Hübl, jenž patří mezi nejlepší a nejproduktivnější hráče všech extraligových celků. „Těším se na to. Když se daří, tak si na nás ty soupeři dají větší pozor, všímají si vás, ale jsme připraveni přijmout tvrdou hru,“ zakončuje.