„Bylo to těžké, nemohli jsme trénovat,“ řekl na začátek pozápasové rozhovoru. Pro hráče Vervy se jednalo o první zápas po třech týdnech. „Někteří kluci tu nemoc prodělali, takže jsme pak první tréninky věnovali tomu, abychom rozhýbali tělo,“ přibližuje situaci v týmu, kde bylo několik nakažených koronavirem.

„Taktiku jsme pilovali poslední dva dny,“ dodal Štich. „Hlavně zápasové tempo je velmi těžké, ale takovou situaci si prožila většina klubů, takže se nemůžeme vymlouvat,“ jasně odmítl shodit prohru na zápasovou absenci. Další pauza čeká hráče Litvínova teď, protože kvůli vládním nařízením se na dva týdny uzamknou stadiony.

„Chtěli jsme si zápas užít, protože si na 14 dní zase odpočineme,“ reagoval na otázku. „Chtěli jsme vyhrát, ale nepovedlo se to,“ pravil hořce Štich. „Nikdo neví, jak to bude probíhat dál, jestli budeme moct trénovat nebo budeme chodit běhat do hor,“ pokračoval v líčení svízelné situace. „Pokud se liga opět rozjede, budeme už po čtvrté začínat sezonu na ledě,“ řekl řízný obránce, který dorazil na rozhovor v klubové roušce.

Jak moc ovlivnila nucená pauza výkonnost sportovců? „Je to znát, stačí, když někdo vypadne na 2-3 dny,“ rozhovořil se litvínovský bek. „Ve výsledku jedeme pořád letní přípravu, během níž si občas zahrajeme hokej,“ glosoval.

Štich se také zaměřil na absenci diváků, protože na zápase se Spartou zely tribuny prázdnotou. Světlou výjimkou byli skalní fanoušci, kteří hráče podpořit pod okna kabiny domácích. „Je to zvláštní, když je tady úplné ticho,“ posteskl si bývalý obránce Chomutova. „Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nás šli podpořit před zápasem. Patří jim obrovský dík,“ zakončil rozhovor.

Celý rozhovor s Davidem Štichem: