Pět branek do poloviny zápasu nastříleli litvínovští hokejisté v prvním přípravném utkání sezóny a nakonec deklasovali Bílé Tygry z Liberce poměrem 7:0! Přitom při pohledu na litvínovskou sestavu před zápasem asi leckterého litvínovského fanouška napadlo: To s námi Liberec pěkně zamete.

Pro horký úterní večer však omlazená domácí sestava nenechala v prvních třiceti minutách soupeře vydechnout a odchovanec černožlutých barev Michal Fikrt se měl v liberecké kleci co otáčet. ...

Skóre otevřel už ve 3. minutě v přesilovce povedeným blafákem zástupce už třetí generace Zímů křestním jménem David po chybě v rozehrávce soupeře. Pak oba celky ubránily dvojnásobné oslabení. Litvínov hrál pět na tři celé dvě minuty, když Hrach a Víšek byli vyloučeni ve stejném okamžiku.

Nakonec při hře pět na pět Andres utěšenou bombou o tyč z levého křídla a obránce Stříteský dorážkou Jánského střely zvýšili na 3:0.

Po změně stran to chvíli vypadalo na zlepšení hráčů zpod Ještědu, ale pak se znovu prosadili černí. Nejproduktivnější litvínovský útočník minulého ročníku extraligy Lukeš (v přesilovce) a dvě minuty po něm podruhé v zápase agilní útočník Bronislav Andres.

Gólman Fikrt přes pět inkasovaných branek vydržel v brance a řadě gólů ještě dokázal zabránit. Jeho spoluhráči následně přece jen vyrovnali hru. V závěru prostřední dvacetiminutovky si vynutili i převahu, ovšem přes Petra Fraňka se nedokázali prosadit.

V polovině třetího dějství si domácí připravili další slepený úder: v rozmězí 14 vteřin Trávníček a po něm Černý vytáhli skóre na 7:0.

Pěkná návštěva 650 diváků aplaudovala výkonu zejména mladých litvínovských hráčů, kteří se perou o místo v sestavě pro mistrovské zápasy. Na ledě se v litvínovském dresu objevilo jedenáct hokejistů ročníku narození 1987 a mladších.

Mostecký rozhodčí Turčan vyloučil sedm domácích a osm hostujících hráčů. Hrálo se v rychlém tempu, zápas skončil už krátce po půl osmé. Teploměr v hale ukazoval v tu chvíli 25 stupňů, přesto vydržel poměrně kvalitní led.

Příští týden ve čtvrtek vstoupí Litvínov do Tipsport Hockey Cupu proti Kladnu.