Litvínov se s domácími diváky v první polovině základní části rozloučil svým, dalo by se říci, typickým letošním výkonem: trpělivě šel za svým cílem, nenechal se rozhodit opakovaně nepříznivým stavem, nepanikařil, bojoval a nakonec zápas obrátil. Pokolikáté už v této sezóně prohrával a přesto bodoval.
Dokázal se vypořádat i s absencí nemocného kanonýra Lukeše.

Vítěznou stavbu mužstvo znovu vystavělo od pevných Francouzových základů.
Krůček po krůčku udolávalo soupeře až si, řečeno s klasikem, "tou svou houževnatostí známky (výsledky) nakonec zajistilo."
Třiačtyřicet bodů je dobrým vkladem do druhé poloviny sezóny, která teprve rozhodne o všem.

Zápas s Kladnem vstoupí do klubových análů.
Dost možná naposledy nastoupil v Litvínově v soutěžním utkání Jaromír Jágr.
Poprvé v novodobé historii bylo na běžný ligový duel vyprodáno už den před utkáním dopoledne. V sezóně již podruhé. Už v 17 hodin se severní tribuna opticky zaplnila.
Úroveň zápasu pak byla i na tomto webu popsána dostatečně. Měl všechno, co by měl hokej mít.

Verva se ve druhém poločase dlouhodobé části představí jen 12x doma a 14x venku (prohozené pořadatelství se Zlínem).
Ale jestli udrží svou úspěšnost na kluzištích soupeřů, nemusela by to být extra nevýhoda.
Aktivní bilance ze zápasů venku je také něco nového v HCVL v posledních letech.

Dá se očekávat, že do hry v prosinci naskočí uzdravený obránce Richard Jareš, takže 9. prosince může klub ukončit výpomoc Jana Holuba z Liberce, který se dobře zapsal a mužstvu pomohl. Mateřský klub jej posílá do Slavie.

Do očekávaného pátečního derby v Chomutově nastoupí soupeř podle všeho s novým koučem, určitě už bez odvolaného trenéra Doležala.
Fanoušci jedou podpořit v maximálním počtu.
V neděli míří Verva do Plzně.
Další hokej na ZS Ivana Hlinky, poslední před prosincovou reprezentační přestávkou, přijde v úterý proti Českým Budějovicím.

Od pondělí 26. 11. můžete využít nabídky zlevněných permanentek.