Teď s týmem finišuje před play off 2017. 24-letý obránce Vervy Filip PAVLÍK.
Povídali jsme si krátce v týdnu před zápasy 49. kola.

Jaké to je chystat se znovu po dvou letech na play off?
„Hezké… Těšíme se všichni. Je to nejhlavnější část sezóny. Připravíme se na ni, jak nejlépe umíme.“

V posledních třech kolech se vám bodově dařilo, v každém zápase jste se zapsal do kanadského bodování (celkem 1+3). Pomohla vám reprezentační přestávka?
„Nevím… Možná, že ano. Dobře jsme potrénovali, třikrát jsme vyhráli, celému týmu se dařilo.“

Udržíte „šestku“?
„Věřím, že ano, chceme to uhrát. Čím dřív, tím lépe, vždycky je lepší zavčasu, než to honit na poslední chvíli.“

Titul už Litvínov získal a vy s ním. Máte stejnou motivaci, jako před dvěma lety?
„Ano. Celou sezónu hrajeme pro to, abychom byli úspěšní. Ta motivace je tam vždycky, takže určitě.“

Pro vás nejsilnější moment sezóny 2014/2015?
„Já si pamatuju všechno, jak to bylo, a na všechno vzpomínám v tom nejlepším. Nejsilnější chvíle? Asi když jsme dostali pohár. A velkolepé přivítání na stadiónu, pak náměstí, všechno s našimi fanoušky.“

Koho byste si v play off přál?
„Je mi to jedno, nevybírám si, proti komu hrát. Jestli chceme uspět, musíme stejně porazit každého.“

Kdo bude podle vás v „desítce“?
„Tipnul bych si Zlín, hrají takový nepříjemný hokej a dokázali se často zvednout, i když se jim zpočátku sezóny nedařilo.“