Mladý forvard působil od mládežnických let na severu Čech. V roce 2016 byl draftován v 7. kole jako 211. hráč celkově týmem St. Louis Blues do NHL. V následující sezóně zamířil do OHL, kde nastupoval za tým Sarnia Sting. Po roce se vrátil zpět do Litvínova bojovat o místo v sestavě A-týmu. V extralize odehrál 114 zápasů s bilancí 17 bodů (6+11). V Chance lize nastoupil do 71 utkání za Litoměřice a Kadaň, ve kterých vstřelil 14 gólů a přidal 8 asistencí. Nově bude v nadcházející sezóně oblékat dres Jihlavy. "Děkujeme Filipovi za odvedené služby. Věřím, že v Jihlavě bude mít více prostoru pro hokejový růst, a že se v budoucnu znovu objeví v litvínovském dresu," říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.