Pro všechny týmy Tipsport extraligy to ale znamená omezení počtu fanoušků na zimních stadionech. Dle nařízení vlády se bude minimálně příštích čtrnáct dnů hrát maximálně s 1000 fanoušky v hledišti. V programu nejvyšší soutěže aktuálně platí odložená utkání pouze u klubů, které mají hráče v karanténě. „Musím říci, že jednání bylo perfektní a kluby se domluvily na postupu, jak bude soutěž vypadat. Jede se podle plánu a platného rozpisu extraligy. Zápasy se neuskuteční pouze v případě, že by někdo byl v karanténě," uvedl pro hokej.cz prezident Českého hokeje Tomáš Král.

„Těchto čtrnáct dní bereme jako nutné zlo, které omezilo diváky," připomněl Tomáš Král. „Kluby se ale shodly, že situaci přežijí a další kroky budou následovat po čtrnácti dnech, kdy uvidíme, jak se situace dále vyvíjí." Příští jednání APK LH proběhne za dva týdny, ve čtvrtek 8. října. Právě tehdy by měl ministr zdravotnictví vyhodnotit omezení, která ve středu zavedl.

V reakci na současnou situaci došlo k dohodě mezi kluby a společností BPA, která je marketingovým partnerem TELH, že všem držitelům klubových karet na měsíc umožní bezplatný přístup k HokejkaTV. Fanoušci tudíž dostanou možnost sledovat duely svých oblíbených týmů.

Verva tak podle plánu přivítá v neděli od 17:30 na svém stadionu plzeňskou Škodovku, ale na ZS Ivana Hlinky podle nového nařízení může zavítat pouze tisíc fanoušků.