Oba týmy se po dvou kolech krčí ve spodních patrech tabulky. Litvínov opanoval desátou příčku, což je po zápasech s Kometou a Plzní úctyhodné umístění. Dynamu aktuálně patří předposlední flek, jelikož nedokázali pardubičtí zvládnout ani jedno utkání, a tak na první výhru stále čekají.

Spiderman Janus

Verva na startu Extraligy vyzvala silnou Kometu. Svěřenci trenéra Šlégra zažili příjemnou odměnu za těžkou přípravu. Fanoušci viděli branky hned v první třetině, a to když ruce nad hlavu zvedal brněnský Hruška. Zásluhou Gerháta se Verva vrátila do zápasu a zdatně Brnu sekundovala. Litvínov držel nad vodou především brankář Janus, který čelil 37 střelám.

Misky vah se nakonec převážily v půlce zápasu, když Vejmelku překonal talentovaný Myšák. „Je super, že jsme vyhráli. V prvním kole jsou všichni nahecovaní, snaží se udělat maximum,“ hlásal bezprostředně po utkání mladý útočník.

Myšák se zabydlel v lajně s Kašparem a nově příchozím Jarůškem a právě hráč, který je v Litvínově na zkoušku nastartoval celou úspěšnou akci. „S klukama se mi hraje dobře, ve všem si vyhovíme,“ komentoval své nové spoluhráče Jarůšek. „Dá se říct, že jsme kvalitně napadali, a to byl také důvod proč jsme dnes uhájili výsledek 2:1,“ pokračoval v hodnocení zápasu útočník.

„Bojovnost našich hráčů byla úžasná - přistoupili k tomu tak, jak jsme si řekli před zápasem,“ řekl na pozápasové konferenci Jiří Šlégr.  „Nám tedy vůbec nešly přesilové hry, na tom musíme zapracovat,“ krotil nadšení kouč a přiznal, že v nové sezoně přetrvávají staré problémy.

Poté se Verva vydala na západ Čech, kde jí čekala Plzeň, jeden z favoritů na titul. Indiáni měli drtivou převahu, kterou potvrdili na konci první třetiny, když Januse překonal Tomáš Mertl. Černožlutí byli pod obrovským tlakem a od debaklu je zachránil skvěle chytající Jaroslav Janus. Statistiku slovenskému fantomovi pokazil ještě Milan Gulaš, který bekhendem dotlačil puk za brankářova záda.

Nutno zmínit, že litvínovské trápila především nedisciplinovanost. „My jsme jednu třetinu strávili na trestné lavici, což nás stálo hodně sil a znemožnilo nám to poté s utkáním něco udělat,“ hodnotil druhé kolo trenér Šlégr.

Klíčovou postavou v obou zápasech byl Jaroslav Janus, na kterého letělo 78 střel, ze kterých inkasoval pouze třikrát. Doufejme, že rodák z Prešova bude ve svých výkonech pokračovat a nakazí svou aktivitou i zbytek týmu.

Make Pardubice Great Again

Pardubice zažily bláznivé léto, které s sebou přinesly několik výrazných změn. Mezi nejdůležitější patří obměna kádru a návrat pardubických odchovanců. Obranu vyztužil Jan Kolář, zkušený bek musí dát dohromady zadní řady Dynama. V útoku se objeví Robert Kousal, Radoslav Tybor či švédský útočník Johan Harju. O chod brankoviště se bude starat dvojce Ondřej Kacetl a Jakub Štěpánek. Na vše dohlíží svérázný kouč Ladislav Lubina.

V prvním kole narazilo Dynamo na Mladou Boleslav. Po vyrovnané první třetině předvedli Středočeši produktivní uragán, jelikož dokázali vstřelit tři branky. Perníkáři odpověděli pouze jednou a to zásluhou Tybora. V poslední části hry se prosadil mladoboleslavský Žejdl a vstup do sezony Pardubicím nevyšel.

„Soupeř byl lepší, rychlejší i agresivnější.,“ uznale prohodil Lubina. „My jsme byli všude o krok pozadu,“ dodal sebekriticky šéf pardubické střídačky. Veselá nálada nepanovala ani mezi hráči. „Jedno utkání se prohrálo, dalších jednapadesát je před námi. Nic se neděje, musíme jet dál,“ velel útočník Robert Kousal.

Šanci ke složení reparátu dostaly Pardubice hned v dalším kole. Na východ Čech dorazily Karlovy Vary. Úvod zvládli lépe hosté, kteří během deseti minut překonali Kacetla třikrát. Každá akce vyvolá reakci, a tak Lubina poslal do branky mladíka Vlka, který zabral Kacetlovo místo. Dynamo zásluhou Kousala vstřelilo první domácí gól, na který však přišla rychlá odpověď skrze Matěj Střítenského.

Do druhé třetiny už opět nastoupil Kacetl, který znovu lovil puk ze své sítě, překonal ho Skuhravý. Těsně před koncem zápasu korigoval skóre Sebastian Piché, a tak Pardubice prohrály 2:5.

„Ač nerad, tak musím konstatovat, že jsme pokračovali ve stejně špatném výkonu, který jsme předvedli v pátek a opět nám chybělo nasazení, chuť do hry, elán, což mě neskutečně udivuje,“ soptil trenér Lubina. „Po dlouhé době zase domácí utkání, první extraligové na domácí půdě se s takovýmto nasazením a elánem nedá hrát,“ pokračoval ve svém povzdechu.

Na jeho slova navázal i brankář Ondřej Kacetl. „Nálada není dobrá, zklamali jsme lidi,“ řekl smutně po prohraném zápase. „Když se prohrají dva zápasy, druhý navíc před tolika lidmi, kteří skvěle fandí, to je nepříjemné,“ uzavřel hodnocení zápasu brankář.