Je pro žlutočerné fanoušky atraktivnější premiérový souboj se zahraničním konkurentem (Oulu), nebo s největším regionálním rivalem? Anketa na těchto stránkách mluvila ve prospěch Oulu (85 procent ku 15), ale definitivně se ukáže až v úterý v 17:30 na Hlinkově stadiónu.

Pravda, střet s Oulu byl zvýhodněn víkendovým termínem zápasu, který dopomohl k vytvoření letošního letní diváckého litvínovského rekordu: zápas sledovalo 1600 diváků.
Padne rekord v úterý?

S Kärpätem Oulu si v minulém týdnu střihli duel oba úterní soupeři. Oblíbeným výsledkem Finů je skóre 2:1 (respektive 1:2), skončila tak všechna tři jeho dosavadní měření sil. V Chomutově tímto výsledkem Oulu prohrálo, v Litvínově zvítězilo.

Piráti Chomutov po vypořádání finančních náležitostí už do hry nasadili svého – v minulé sezóně nejproduktivnějšího (23 + 23 v základní části) – hráče Vondrku.
Před extraligou si naplánovali zajímavý zápasový kalendář – nejdále se v něm vypravili do Plzně. Duel v Litvínově je pro ně teprve druhým (a posledním!) zápasem venku.

Zatímco v Plzni vyhráli (3:2p), doma poprvé naplno zabrali až s Oulu. Předtím porazili Jekatěrinburg (4:3p), podlehli vysoko Liberci (1:6), německému Fischtownu (2:5) a Plzni v odvetě (1:4).
Po odvetě s Vervou už Piráti jen přivítají doma Karlovy Vary.

Tým HCVL především stále pilně trénuje a zápasy jsou i proto jen doplňkem, nikoli stěžejním bodem přípravy. Proto spíš pro statistiky: tým poslední dva zápasy prohrál (v Boleslavi a doma s Oulu), předtím v šesti zápasech pětkrát v 60 minutách minimálně remizoval.

Jaký bude finiš?

Termíny známe: ve čtvrtek se mužstvo vydá do Chomutova k odvetě, o víkendu na mezinárodní turnaj do Drážďan. Přípravu uzavře doma s Kladnem 31. srpna.

Velkou porci zápasového zatížení využívá Peter Jánský, dosavadní lídr klubové produktivity (4+2). Dosáhl průměru bod na zápas. Jen Jurčík a Válek odehráli o jedno utkání víc než on, sedm zápasů z celkových osmi.

Reprezentační pozvánky se týkaly tří hráčů Vervy (Hanzl ČR "A", Helt, Doudera ČR "20"), a dvou hráčů Pirátů (Tomeček ČR "A", Buchtela ČR "20").