A-tým 22.01.2015
Autor: Redakce - Aktualizováno 23. 1. 13:30

Dvakrát se Západočechy: PKH derby v pátek, v neděli proti Škodě!

Dotahujete-li soupeře před sebou, hrajete-li doma a blíží se navíc konec základní části, máte jediný úkol: doma vyhrát. Stejný stojí před karlovarskou Energií před pátečním zápasem.
Bude to v pořadí už 87. podkrušnohorské derby obou soupeřů v nejvyšší soutěži.

Tabulka se úterní dohrávkou Slavia – Hradec (1:2) konečně zkompletovala a fanoušci všech týmů mohou počítat kolik bodů potřebuje jejich tým získat z posledních třinácti kol ke splnění svého cíle. Malého či velkého, bližšího či vzdálenějšího...

Třeba fandové třineckých Ocelářů ví, že když jejich miláčci získají ve čtvrté čtvrtině 26 bodů, bude jejich tým první, i kdyby Litvínov všech třináct zápasů vyhrál. Jinými slovy: o prvenství je – i u vědomí aktuální třinecké formy – téměř rozhodnuto. Aby měli ostatní vůbec nějakou šanci, musel by Třinec minimálně pětkrát prohrát.

Ale všechno ostatní je otevřené.
Druhé místo, zaručující ve čtvrtfinále i v semifinále výhodu začátku série na domácím ledě.
Čtvrté místo, zaručující totéž ve čtvrtfinále.
Šesté místo, ještě zaručující přímý postup do čtvrtfinále.
Desáté místo, zaručující postup do předkola a vyhnutí se – ať už nervy drásající nebo naopak nezáživné – skupině o 11. – 14. místo.
Dvanácté místo, zaručující záchranu bez baráže (body ze základní části se do skupiny o 11. – 14. místo opět započítávají)

Páteční litvínovský soupeř je aktuálně v tabulce dvanáctý. Ale na „desítku“ ztrácí HC Energie Karlovy Vary mrzké dva body. Kdyby po 52. kole postoupil, může se papírově se žlutočernými utkat i v play off.

Nejvíce se v týmu z lázeňského města prosazují hráči, kteří doplnili mužstvo až před sezónou, zkušení forvardi Radek Duda (14 + 14) a David Hruška (9 + 14). Zejména s Dudou je málokterý zápas nudný, vždycky něco předvede...

Aktuální forma Varů? Venku slabší, ale doma z posledních sedmi zápasů nebodovaly jen v jednom. Dosahují s železnou pravidelností těsných a vesměs také nízkých výsledků: 2:1, 1:0, 3:2, 2:0... Naposledy Energie doma zdolala Olomouc 2:1.

Dosavadní vzájemné zápasy hovoří pro Rulíkův a Hořavův tým: 5:0, 1:2, 4:2. Poslední zápas odchytal místo zraněného Pavla Francouze Lukáš Horák.

Verva upevnila minulou neděli druhou příčku, ale stále má o co hrát. Slušné náskoky na „čtyřku“ a „šestku“ jsou povzbuzující.
A na „desítku“? To je malá motivace navíc: jakýkoli zisk z Varů znamená velmi pravděpodobnou pečeť na účast ve vyřazovací části. 76 bodů zatím stačilo vždycky, často i méně.

Kolik fanoušků před sezónou věřilo? A kolik z těch mimo Litvínov tipovalo HCVL do play off?

Tým se až do čtvrtka připravoval na ledě bez útočníka Petera Jánského, který léčí náraz z nedělního utkání s Pardubicemi.
Kamil Piroš a Zbyněk Sklenička se připravují individuálně, po zranění dohánějí fyzickou kondici.

Doplněno 23. 1.
: Peter Jánský už v pátek trénoval, ale jen jako náhradník. Jeho start ve Varech proto není pravděpodobný.

Povzbuzovat mužstvo by v KV aréně měla i výprava výběru Ústeckého kraje ročníku 2000 a mladší, která zde hraje mistrovství ČR krajů.
Připomínáme, že Ropáci on Tour pořádají na utkání zájezd! (Viz jejich stránky a Krátké zprávy).
Hlaste se!

Bude mít Litvínov v pátek víc Vervy než Karlovy Vary Energie?

V neděli přijede pod hory Krušné Škoda Plzeň. Krušný by pro ni měl být i led Zimního stadiónu Ivana Hlinky, pohybuje se na rozhraní šestého a sedmého místa.

Vystoupá návštěva v Litvínově popatnácté v sezóně nad pět tisíc diváků?
Rozhovory - Junioři 19.04.2019

Hodně věcí jsem si uvědomil, hlásí Přemysl Svoboda

Uplynulá sezona pro něj byla zlomová. Přemysl Svoboda nejprve zářil v juniorce, čímž si řekl o šanci v litvínovském A-týmu, zahrál si play off Chance ligy v Litoměřicích a vysloužil si premiérovou pozvánku do reprezentační devatenáctky. Jak ji hodnotí?
Více >
Mládež 17.04.2019

Jan Myšák je v konečné nominaci na MS U18!

Česká reprezentace do osmnácti let v pondělí odpoledne odletěla na mistrovství světa do Švédska. Jedním z hráčů byl i šestnáctiletý litvínovský talent Jan Myšák. První zápas sehraje osmnáctka ve čtvrtek proti Bělorusku.
Více >
Konto našeho srdce 15.04.2019

Konto našeho srdce pomáhalo na BoBování

V sobotu 13. 4. 2019 opět KONTO NAŠEHO SRDCE pomáhalo tam, kde je třeba. Tentokrát jsme podpořili malou nemocnou Adélku z Oseka, která trpí cukrovkou 1. typu a celiakií.
Více >