A-tým 22.01.2015
Autor: Redakce - Aktualizováno 23. 1. 13:30

Dvakrát se Západočechy: PKH derby v pátek, v neděli proti Škodě!

Dotahujete-li soupeře před sebou, hrajete-li doma a blíží se navíc konec základní části, máte jediný úkol: doma vyhrát. Stejný stojí před karlovarskou Energií před pátečním zápasem.
Bude to v pořadí už 87. podkrušnohorské derby obou soupeřů v nejvyšší soutěži.

Tabulka se úterní dohrávkou Slavia – Hradec (1:2) konečně zkompletovala a fanoušci všech týmů mohou počítat kolik bodů potřebuje jejich tým získat z posledních třinácti kol ke splnění svého cíle. Malého či velkého, bližšího či vzdálenějšího...

Třeba fandové třineckých Ocelářů ví, že když jejich miláčci získají ve čtvrté čtvrtině 26 bodů, bude jejich tým první, i kdyby Litvínov všech třináct zápasů vyhrál. Jinými slovy: o prvenství je – i u vědomí aktuální třinecké formy – téměř rozhodnuto. Aby měli ostatní vůbec nějakou šanci, musel by Třinec minimálně pětkrát prohrát.

Ale všechno ostatní je otevřené.
Druhé místo, zaručující ve čtvrtfinále i v semifinále výhodu začátku série na domácím ledě.
Čtvrté místo, zaručující totéž ve čtvrtfinále.
Šesté místo, ještě zaručující přímý postup do čtvrtfinále.
Desáté místo, zaručující postup do předkola a vyhnutí se – ať už nervy drásající nebo naopak nezáživné – skupině o 11. – 14. místo.
Dvanácté místo, zaručující záchranu bez baráže (body ze základní části se do skupiny o 11. – 14. místo opět započítávají)

Páteční litvínovský soupeř je aktuálně v tabulce dvanáctý. Ale na „desítku“ ztrácí HC Energie Karlovy Vary mrzké dva body. Kdyby po 52. kole postoupil, může se papírově se žlutočernými utkat i v play off.

Nejvíce se v týmu z lázeňského města prosazují hráči, kteří doplnili mužstvo až před sezónou, zkušení forvardi Radek Duda (14 + 14) a David Hruška (9 + 14). Zejména s Dudou je málokterý zápas nudný, vždycky něco předvede...

Aktuální forma Varů? Venku slabší, ale doma z posledních sedmi zápasů nebodovaly jen v jednom. Dosahují s železnou pravidelností těsných a vesměs také nízkých výsledků: 2:1, 1:0, 3:2, 2:0... Naposledy Energie doma zdolala Olomouc 2:1.

Dosavadní vzájemné zápasy hovoří pro Rulíkův a Hořavův tým: 5:0, 1:2, 4:2. Poslední zápas odchytal místo zraněného Pavla Francouze Lukáš Horák.

Verva upevnila minulou neděli druhou příčku, ale stále má o co hrát. Slušné náskoky na „čtyřku“ a „šestku“ jsou povzbuzující.
A na „desítku“? To je malá motivace navíc: jakýkoli zisk z Varů znamená velmi pravděpodobnou pečeť na účast ve vyřazovací části. 76 bodů zatím stačilo vždycky, často i méně.

Kolik fanoušků před sezónou věřilo? A kolik z těch mimo Litvínov tipovalo HCVL do play off?

Tým se až do čtvrtka připravoval na ledě bez útočníka Petera Jánského, který léčí náraz z nedělního utkání s Pardubicemi.
Kamil Piroš a Zbyněk Sklenička se připravují individuálně, po zranění dohánějí fyzickou kondici.

Doplněno 23. 1.
: Peter Jánský už v pátek trénoval, ale jen jako náhradník. Jeho start ve Varech proto není pravděpodobný.

Povzbuzovat mužstvo by v KV aréně měla i výprava výběru Ústeckého kraje ročníku 2000 a mladší, která zde hraje mistrovství ČR krajů.
Připomínáme, že Ropáci on Tour pořádají na utkání zájezd! (Viz jejich stránky a Krátké zprávy).
Hlaste se!

Bude mít Litvínov v pátek víc Vervy než Karlovy Vary Energie?

V neděli přijede pod hory Krušné Škoda Plzeň. Krušný by pro ni měl být i led Zimního stadiónu Ivana Hlinky, pohybuje se na rozhraní šestého a sedmého místa.

Vystoupá návštěva v Litvínově popatnácté v sezóně nad pět tisíc diváků?
Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Více >
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Více >
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.
Více >