Černožlutí mají s Energií zajímavou bilanci, v aktuální ročníku se oba týmy potkaly třikrát. Dvakrát se radovali svěřenci Vladimíra Kýhose, pouze jednou hráči s „éčkem“ na hrudi. Vždy se jednalo o vyrovnaná utkání, kde rozhodoval jediný gól.

(Ne)vydařené Open Air

Verva zažila v posledním utkání netradiční zážitek. V předehrávce se střetla s pražskou Spartou pod širým nebem. Na drážďanském stadionu Rudolfa Harbiga padl také extraligový rekord, zápas vidělo 32 tisíc diváků. Prožitek zkazila pouze prohra 2:3 a fakt, že z vyrovnaného utkání nezískali Severočeši ani bod.

Lépe do utkání vstoupila Sparta, za kterou se prosadil produktivní obránce Jan Košťálek. Sluší se podotknout, že Verva byla Pražanům důstojným soupeře. V první třetině měla některé pasáže ve své režii. Tři minuty před koncem rozjásal početné litvínovské publikum Ščotka. V samotném závěru mohl poslat „domácí“ do vedení Mahbod, ale jeho střelu zblokoval jeden z hráčů Sparty.

O osudu utkání se rozhodlo až v závěrečném dějství. Svěřenci Uwe Kruppa měli zkraje třetiny tlak, který zužitkoval Růžička, jenž pohotovou dorážkou překonal Januse. O chvíli později slavil v chumlu hráčů Rousek, ten pálil z pravého kruhu. Poslední gól měli na svědomí hráči Litvínova, bývalý útočník Sparty Jarůšek využil přesilové hry.

„Odehráli jsme vyrovnanou partii se Spartou, opět rozhodly předbrankové prostory,“ hodnotil zápas Jindřich Kotrla v zázemí drážďanského stadionu. „My své šance neproměnili, Sparta ano, to je náš problém, který musíme řešit,“ jeho slova mířila na statistiku střel. Litvínov měl už po několikáté více střel na bránu, na skóre se to však neprojevilo. „Prostředí si hráči užili,“ komentoval Open Air.

„Hráli jsme až do konce, bojovali jsme, přišlo hodně lidí a myslím, že viděli dobrou show. Pro nás by tedy byla hezčí, kdyby byla bodová,“ soukal ze sebe Jaroslav Janus. „Myslím si, že pro všechny, pro hráče i trenéry, to bylo jiné,“ řekl o speciálních podmínkách v Drážďanech. „Všichni máme stejné podmínky, takže tu nejsou žádné výmluvy,“ dodal rozumně.

„Byl to pro mě výjimečný zápas,“ ocenil akci Richard Jarůšek. I on se pozastavil nad vybavením kluziště, klasické mantinely nahradily jejich průhledné varianty. „Já jsem si toho ani nevšiml. Spíše mě zarazily jiné mantinely, byly pružnější a puk se jinak odrážel,“ odpověděl popravdě Jarůšek. „Fanoušky jsem slyšel a byl to skvělý zážitek,“ smekl poklonu publiku. „Lidí přišlo hodně, bylo vyprodáno. Atmosféra byla pěkná, chyběl tomu nějaký bodík,“ doplnil ho Viktor Hübl.

Tabulku produktivity vede Jakub Petružálek, který má na svém kontě 28 bodů a odskočil Richardu Jarůškovi, který má o 3 zápisy méně. Mezi obránci dál vládne Tomáš Pavelka, jemuž patří zároveň druhé místo mezi obránci v rámci celé Extraligy.

Nelichotivá série

V Karlových Varech je na spadnutí šňůra čtyř proher v řadě. Energetici započali tuto nepříjemnou bilanci proti Kometě, když prohráli 1:9. V konfrontaci se Spartou padli 3:5, poslední kolo zavítal na karlovarský led Třinec. Po tuhém boji získal více bodů Třinec, když porazil Energii v prodloužení.

Lepším týmem byli ze začátku domácí, kteří šli zaslouženě do vedení. Tomáš Rachůnek využil přesilovou hru a rozjásal KV Arenu. Za Oceláře skóroval Ondřej Kovařčík, jenž těžil ze spolupráce s Wolskim. Nová třinecká akvizice nakonec rozhodla celé utkání. Hráč se zámořskými zkušenostmi proměnil početní výhodu v prodloužení a zařídil hostům výhru.

„Vytvářeli jsme si šance a dali jsme první branku. V celém utkání jsme byli Třinci vyrovnaným soupeřem,“ komentoval po zápase Tomáš Mariška. „Bohužel jsme dopustili jednu situaci čtyři na čtyři a v prodloužení jsme potom dostali nešťastnou branku,“ posteskl si. „K výhře jsme měli hodně blízko a je velká škoda, že bereme pouze bod,“ dodal Mariška na závěr.

„Ve druhé třetině jsme je pustili do hry a vypadli z role. Třinečtí nás přehrávali a byla jen otázka času, kdy padne branka,“ hodnotil partii Tomáš Rachůnek, jediný střelec karlovarského gólu. „Chtěli jsme vyhrát alespoň v prodloužení nebo v nájezdech, to bohužel nevyšlo, tak snad příště,“ uzavřel hodnocení útočník.

Nejproduktivnějším hráčem je Tomáš Rachůnek, který má na svědomí 36 zářezů. Druhá příčka patří Dávidu Grígerovi, jenž má 29 bodů. Mezi beky kraluje Petr Šenkeřík s osmnácti zápisy.