Mladí chemici zahájili sezonu 12. září, když na domácím ledě vyzvali kladenské Rytíře. O vítězném vstupu do soutěže rozhodla až třetí třetina a Litvínov zvítězil 5:3. Nutno dodat, že dvěma góly se blýskl obránce Hocelík. Nastartované Severočechy lehce zbrzdila těsná prohra proti Karlovým Varům. „Byl to dobrý zápas, hodně rychlý,“ komentoval mač trenér Martin Tvrzník.

První prohru vystřídala série vítězství

Souboj s Energií ale motivoval tým k vítězné šňůře, která se vyšplhala na šest utkání. Třetí kolo přineslo i první výraznější výsledek. Hráči v černožlutých dresech deklasovali pražskou Hvězdu 9:1, demolici podpořil svým hattrickem Daniel Dej. Trenér dorostenců, ale nebyl po vysoké výhře spokojen. „Od začátku utkání jsme byli lepší, ale nejsme spokojení s naší střelbou a produktivitou a to i přes výhru 9:1,“ lamentoval Tvrzník.

Jeho svěřenci se snažili napravit chyby proti Kladnu, kdy na domácím ledě změřili síly s PZ. Ale ani výhra o tři branky nebyla důvodem ke spokojenosti. „Dnes je jediné pozitivní to, že jsme vyhráli. Jinak se nám zápas vůbec nelíbil. Neproměňujeme šance,“ zdůvodnil svou nespokojenost. Jeho slova potvrdila i statistika, Litvínov zaznamenal 45 střel, ze kterých proměnil pouze čtyři pokusy.

Neproměněné šance a zbytečné ztráty

Kritika padla na úrodnou půdu a Severočeši v dalším kole přejeli Třemošnou 8:0. Poté ale čekaly litvínovské těžké zápasy. Na ledě ZS Ivana Hlinky přetlačili favorizovanou Plzeň 4:3, kdy o dělbě bodů rozhodl v 59. minutě Skuhrovec. O jednu branku porazil tým okolo Marka Slavíka také pražskou Spartu. V regionálním derby s Chomutovem nevstřelili Piráti ani gól a odjeli s prázdnou.

Mince má vždy dvě strany, a tak Severočeši ochutnali také sérii proher. Tu odstartovala smolná prohra s Kobrou, kdy se o výhře rozhodovalo v samostatných nájezdech. Následně přišly další dvě ztráty. Nejdříve s Kladnem, poté s Karlovými Vary a hráči v černožlutých dresech museli něco změnit. „Neproměnili jsme přesilovky, nechali jsme soupeře dát z přesilovky gól. Postavili jsme ho na koně našimi individuálními chybami,“ soptil po utkání Tvrzník.

Povedený závěr

Pokud chtěli černožlutí pomýšlet na pohodový postup, museli zabrat. To se povedlo v Praze, kdy Krocker a spol. porazili Kobru. Poté ale přišel šílený výpadek proti outsiderovi, PZ Kladno platí za otloukánka soutěže, proto fanoušky překvapila prohra 2:3. Ostudu mírnil Kadár s Dejem.

Závěr základní části se ale svěřencům Martina Tvrzníka podařil, opět dokázali porazit západočeskou Plzeň. Výhra byla o to cennější, že se jednalo o střet na ledě hostů. Dále si připsali druhý skalp pražské Sparty, kterou přetlačili v samostatných nájezdech. Poslední venkovní utkání odehrál Litvínov na horkém ledě Chomutova.

Výhra 5:1 byla jasným signálem, že tým s Čermákem v zádech šlape jak má. Nutno dodat, že proti Pirátům se dokázali černožlutí třikrát prosadit v početní převaze. V posledním 18. kole sehráli chemici utkání s Kobrou Praha. Zápas Litvínov vyhrál 9:3, výrazně se na výsledku podílel šestibodový Marek Slavík a třígólový Dominik Brouček. Litvínov díky vítěznému závěru obsadil třetí příčku se ziskem 38 bodů.

Na rozpis nadstavbové části se můžete podívat ZDE. Časy jednotlivých zápasů ještě budou upřesněny.

Nejvyšší výhra:

HC Litvínov - HC Hvězda Praha 9:1 (3:0, 2:0, 4:1)

HC Meteor Třemošná - HC Litvínov 0:8 (0:3, 0:2, 0:3)

Nejvyšší prohra:

Rytíři Kladno - HC Litvínov 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Brouček a spol.

Z hlediska individuálních statistik vévodí tabulce produktivity Dominik Brouček, který má na svém kontě 28 bodů. Druhé místo si přivlastnil Jan Vopat, jenž k sedmi brankám přidal třináct asistencí. Bronzovou příčku obsadil Marek Slavík, který má na své pažbě 19 zářezů. Sluší se ale dodat, že Slavík naskočil pouze do jedenácti zápasů.

V defenzivě se nejlépe daří Jakubu Kadárovi, který má 8 bodů za 4 branky a 4 nahrávky. Shodně sedm bodů mají také beci Matěj Hora a Lukáš Hocelík.

Brankoviště obývá nejvíce David Čermák, který odehrál 13 zápasů. Jeho kolegové Josef Ešler a Petr Herkommer nasbírali shodně po třech startech.

Zajímavou statistkou jsou také trestné minuty, v nich „kraluje“ Marek Slavík se 43 minutami. Značně mu sekunduje Jakub Kadár s Danielem Dejem. Bez poskvrny nejsou ani gólmani, dvě minuty obdržel David Čermák i Josef Ešler.