Litvínovští dorostenci v nadstavbě procházejí bodovými výkyvy. Vítězství proti Brnu následovala domácí porážka od pražské Slavie. Ještě v první třetině poslali Kvasnička s Novákem Pražany do dvoubrankového vedení, o které je v prostřední části připravil přesnou střelou Iljuk. Slávistům se v jejím dalším průběhu povedlo ubránit oslabení a krátce po něm Malínek vrátil svému týmu vedení. Žádnou další branku již zápas divákům nenabídl, ale zato ukázal několik šarvátek, po kterých řada hráčů zamířila na trestnou lavici.

Ani Havířov si z posledních dvou klání neodnesl plný počet bodů. Zápas proti Karlovým Varům totiž došel do prodloužení, v němž byli lepší hráči západočeského celku a zvítězili 5:4. Dále se AZ utkal s Havlíčkovým Brodem. Gólový účet zápasu otevřel v přesilové hře Kubíček. Vzápětí vyrovnal z protiútoku střelou do prázdné branky Rauš. Bruslařům se dokonce povedlo otočit skóre zápasu, když z dorážky zametl Fišer puk za Zlatnického. Ve druhé třetině vyrovnal v přesilovce Kolat, ale na něj dokázal zareagovat Blaťák a vrátil tak Bruslařskému klubu vedení. To však spustilo jízdu Havířova, během které vstřelil dvě branky Pavlačka a jednu Moškoř, čímž Havířov dokázal obrátit stav a zvítězit 5:3.

I Oceláři mají podobnou formu jako Litvínov s Havířovem. Na konci ledna se vydali do Mladé Boleslavi, odkud odjeli s debaklem 3:9, ale druhý den dokázali své zaváhání napravit v Chomutově. Piráti však do utkání vstoupili lépe. Po první třetině odcházeli do kabin s vedením 2:0, o které se postarali Čech s Pochem. Oceláři rozjeli svůj brankostroj ve druhé třetině. Během pár minut se trefili Ročák, dvakrát Kašpárek a Ramik. Obrat byl dokonán, ale Třinec střílel dál. Ve třetím dějství rozvlnil síť Ramik a pár minut po něm i Procházka. Severočeši ale v závěru ukázali svou sílu. V posledních dvou minutách překonali Klimka útočník Novotný a bek Döring. I přes pozdní snížení Chomutova, odjížděl Třince domů s plným počtem bodů.

Kanadskému bodování mezi černožlutými vládne Dominik Brouček (18+22), druhou příčku okupuje Daniel Dej (8+14). V dresu Havířova nejčastěji boduje Jan Moškoř (13+19) a druhý Ondřej Becher (18+12). První příčku mezi třineckými drží o jediný bod Servác Petrovský (21+6), kterému šlape na paty Filip Hrůzek (7+19).