Tvrzníkův mančaft si po výhře nad Třemošnou (3:1) překvapivě poradil i s lídrem tabulky z Plzně. Indiáni se v první periodě dostali do vedení Holého přesnou střelou a Chemici museli dohánět jednobrankový náskok soupeře. To se v druhé části povedlo Iljukovi. Litvínovský útočník byl u vyraženého kotouče jako první a dorazil ho za domácího brankáře.

Další góly přinesla až třetí třetina, do níž si Indiáni přenesli pět minut dlouhou přesilovou hru z předešlé části. Zmatku před Čermákovou svatyní využil Korčák k dopravení puku do ní. Severočeši se ze všech sil pokoušeli vyrovnat. Čermák vpustil na led šestého hráče do pole, když se k puku dostal Krocker, jehož dorážka poslala utkání do prodloužení. V něm přidal svou druhou branku v zápase Iljuk a dovedl tím tento překvapivý výsledek k dokonalosti.

"Dobrý zápas, s Plzní jsou utkání vždycky super, oni mají výborný mančaft. Letos na ně máme celkem kliku a klobouk dolů před klukama, jak utkání otočili. Ze zápasu se nepodělali, bojovali až do konce a vyplatilo se. Jsme moc rádi, že jsme tady vyhráli," vyjádřil se k duelu litvínovský lodivod Martin Tvrzník.

Sparta ovládla derby s Kladnem (3:2), ale po něm ji zpět na zem vrátil tým z Karlových Varů. Každá třetina skončila úplně stejně, a to 3:1 pro Energii. Na Vogelovu branku zvládl odpovědět Ducháč. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, když hosté navýšili vedení z hole Sapouška a později i Botoše. Gólové hody v druhé periodě odstartoval Príhoda. O další snížení se krátce po něm postaral Mácha.

Jeho branka však nezůstala bez odezvy. Trefil se znovu Príhoda a s ním i Matas. S drtivým skóre 2:6 se odcházelo do kabin, aby si celek z hlavního města mohl dojít pro další příděl. Matas na led vlétl jako uragán, když dalšími dvěma trefami zkompletoval hattrick. Jeho kolega Kupčo se nenechal zahanbit a také překonal domácího brankáře. V poslední pětiminutovce ještě kosmeticky upravil skóre Zembol a bylo vymalováno.

"V první třetině jsme měli celkem dost dobrých momentů, bohužel jsme ji ale po třech laciných gólech prohráli 1:3. To nám trochu otřáslo sebevědomí. Vary byly v následující části lepší, jednodušeji nakládaly se šancemi. Neřekl bych, že by kontrolovaly hru, ale byly produktivní a srazily nás výbornými přesilovkami. Právě proto je ten výsledek tak krutý, jak je," řekl po krutém výprasku trenér Stránský.

Z počátku neohrožený Jan Vopat (7+13) začíná pomalu ztrácet trůn pro litvínovského krále bodování, protože ho pomalu ale jistě dohání Dominik Brouček, kterému na Vopata chybí jediný bod (7+12).

David Čermák je naopak stále neohrožená jednička v brankovišti Severočechů s úspěšností zákroků na 91,45% a 2,46 inkasovanými góly za zápas.