Zhruba před dvěma týdny musel strávit nepříjemnou porážku od Havířova. Ve Slezsku pětkrát inkasoval a musel ho vystřídat jeho parťák Ešler. „Nálada byla hodně špatná. Bylo to jako bychom zapomněli hrát hokej, nenahrávali jsme si, nestříleli jsme a dělali jsme strašně moc chyb,“ připomněl zápas s nelichotivým skóre.

„Sešlo se to a všichni jsme měli špatný den. Já jsem týmu vůbec nepomohl, což by brankář měl,“ pokračoval. „Mrzí mě to,“ dodal Čermák. Příležitost na odvetu bude mít Litvínov 27. února, kdy na sever Čech zamíří právě Havířov.

Čermák ale důvěru trenéra neztratil a objevil se mezi třemi tyčemi i v dalších zápasech. „Neberu se jako jasná jednička,“ připomíná. Kouč má k dispozici Josefa Ešlera a Petra Herkommera, Čermák má však nejvíce startů. „Jsme super trojka, ať už chytá kdokoliv, navzájem se podporujeme a pomáháme si,“ přibližuje vztahy v brankovišti.

Litvínov v sobotu změřil síly s Vítkovicemi, se kterými odehrál vyrovnanou partii, kterou rozhodla branka z deváté minuty. „Nedokázali jsme skórovat, strašně málo střílíme. Měli jsme skoro o půlku méně střel,“ komentoval statistiku střel, která vyzněla jasně pro hosty. „Branku jsem si po zápase přehrával, ale na kdyby se nehraje a musíme se soustředit na další zápas,“ pravil Čermák.

Černožlutým patří průběžně třináctá příčka, což není ideální výchozí pozice. „Poslední zápasy byly hodně těsné a my musíme bodovat,“ burcuje tým Čermák. „Musíme být, co nejvýš, abychom dostali hratelného soupeře,“ komentuje dále mladý brankář.

Talentovaný gólman zmínil také výhledy do budoucna. „Doufám, že dostanu šanci chytat v juniorce, ale jsou tam aktuálně velmi dobří brankáři,“ říká střízlivě. „Chtěl bych se prosadit a dostat se, co nejdále to půjde. Nicméně stále mám co zlepšovat,“ dodává brankář, který v aktuální sezoně odchytal 27 utkání. „Rád bych chytal i v extralize, je to jeden z mých velkých snů,“ pokračuje Čermák.

Jako správný fanoušek sleduje sestupové zápolení litvínovského áčka. „Doufám, že se udrží a nespadnou. Věřím jim,“ vyjadřuje podporu nadějný brankář. „Mým nejoblíbenějším hráčem je Jaroslav Janus. Líbí se mi, jak chytá a také je vždy pozitivně naladěn,“ uzavírá se smíchem David Čermák.