Dorost se v posledních dvou soutěžních zápasech utkal s Karlovými Vary (3:4) a Rytíři Kladno (5:3).

Proti Energii se dorostenci dostali do dvoubrankového vedení po trefách Jana Vopata a Marka Krockera. Varům se podařilo vyrovnat a následně i otočit zápas na svou stranu. Na 3:3 dával znovu Marek Krocker, ale k ničemu to nebylo, protože se deset vteřin po něm prosadil Šmajda a dokonal karlovarský obrat.

"Nehodnotí se mi to moc dobře. Vedli jsme 2:0 po dvou třetinách, 4:3 prohráli. Nevezeme ani bod, takže pro nás škoda. Ale byl to dobrý zápas, hodně rychlý. Vary výborně hrály a bruslily, s tím jsme měli od začátku problém. Dostali jsme se z přesilovek do vedení, ale ve 3. třetině jsme chtěli zkusit bruslit, podržet puky, což se nám nepovedlo. Vary daly rychle gól, vrátily se do zápasu a potom to už bylo kdo skoho. Za stavu 3:3 jsme udělali nesmyslnou chybu a prohráli jsme," okomentoval zápas trenér Martin Tvrzník.

Hvězda Praha je v Extralize dorostu nováčkem. Vstup do soutěže se jí nepovedl, když prohrála zatím oba zápasy. Sparta proti ní vyhrála 2:1 a Karlovy Vary dokonce 8:0.

Naším druhým soupeřem bude PZ Kladno. To svá utkání sehrálo s Rytíři Kladno (v kladenském derby prohráli 3:4 po prodloužení) a Kobrou Praha (0:3).

Rytíři se v zápase dostali do tříbrankového vedení, ale PZ rozjelo stíhací jízdu a postupně se propracovalo až k vyrovnání. Utkání se dostalo do prodloužení, ve kterém o výhře Rytířů rozhodl Šapovaliv po minutě hry.

S pražskou Hvězdou hrál litvínovský dorost ještě před sloučením mladšího a staršího dorostu. Zápas mladšího dorostu z 9.3.2017 vyhrála Hvězda Praha proti Litvínovu "B" 6:3.

Proti PZ Kladno dorostenci odehráli v loňském ročníku dvě utkání. Litvínovu se dařilo na domácí půdě, kde vyhrál 8:1, ale i na Kladně. Tam slavil výhru 10:0.

Přijďte naše mladé naděje podpořit ve čtvrtek na Zimní stadion Ivana Hlinky, utkání startuje v 17:30!