Svěřenci trenéra Rada Mrázka momentálně neprožívají úspěšné období, od začátku prosince z devíti zápasů slavili jen dvakrát. Chemici minulý týden nezvládli ani jeden domácí duel a jejich soupeři opouštěli severní Čechy s plným počtem bodů.

Konkrétně se jednalo o Zlín a Olomouc. Oba moravské týmy vstřelily černožlutým čtyři branky, přičemž Litvínov se dohromady prosadil jen třikrát. V obou utkáních se přitom mezi třemi tyčemi objevil brankář Šimon Zajíček, který patří mezi nejlepší maskované muže v soutěži. Ani on ale nezabránil dvěma nezdarům.

Spokojený tak nemohl být ani trenér Radek Mrázek. Jeho mužstvo v současné době prochází asi největší krizí v tomto ročníku a výhry sbírá velmi nepravidelně. „K tomu, co bychom chtěli hrát, jsme se přiblížili prvních čtrnáct minut třetí třetiny. Prvních čtyřicet minut to byla katastrofa, pak se k tomu přidal zbytečný faul a bylo po zápase,“ hodnotil lodivod chemiků první duel proti Beranům.

Severočeši se propadli na jedenácté místo nabité tabulky, na devátou Mladou Boleslav nyní ztrácejí čtyři body. Tahounem týmu dle kanadského bodování je David Jindra (11+15), který do druhého zápasu s Olomoucí nenastoupil. Nejproduktivnější bek Ondřej Baláž (4+11) v sobotu debutoval za Litoměřice.

Úplně dobrou formu nemají ani indiáni, kteří z posledních pěti klání čtyřikrát prohráli. Západočeši se přesto drží na špici tabulky, na třetím místě jim na vedoucí Hradec Králové chybí deset bodů. Plzeň si minulý týden připsala pouze jediný bod za porážku v prodloužení proti Karlovým Varům.

Následně doma přivítala Salzburg, všechny body ale putovaly do Rakouska. Domácí sice začali lépe a po první třetině vedli, pět hostujících gólů v prostředním dějství ale jasně určilo ráz duelu. Plzeňští hokejisté už souboj zdramatizovat nedokázali a podlehli 3:6.

„Naším cílem do budoucích týdnů je jednoznačně ustálit sestavu. Musíme se probrat z toho, že jsme hráli dobře a všechno nám fungovalo. Nyní kluci nebojují, myslíme si, že všechno přijde samo. Naopak soupeři bojují, pracují, mají také svoji kvalitu,“ pravil trenér Petr Vojan.

Kanadskému bodování Západočechů kraluje Tomáš Čermák (13+14), mezi obránci je na tom nejlépe Vladimír Kremláček (1+12). Mezi třemi tyčemi zastává pozici jedničky Marek Micka