Přelom 3. a 4. čtvrtiny zastihuje Vervu na sedmém místě tabulky a 58 bodech, v dobrém "domácím" rozpoložení a špatném "venkovním":
zatímco na ledě soupeře prohrál tým pět z posledních šesti utkání, doma byl třikrát za sebou úspěšný (ztratil jen bod s Třincem).

Litvínov bodoval v obou předchozích střetech s Piráty Chomutov.

Nejbližší soupeř Vervy (geograficky i časově) po solidním začátku začal propadat tabulkou a několikrát dopadl až na samotné dno. Protočil velké množství hráčů. Derby je derby, takže bez ohledu na současnou čtrnáctou příčku je o utkání zvýšený zájem. Kouč Antonik vyzývá k bojovnosti. "Od té se musíme odpíchnout," burcuje.

V poslední době po odchodu Dudy, Jurčiny, Chimery a Frolíka dává klub více příležitostí mladým, také například Račukovi, Trefnému nebo Szakálovi, které pamatujeme z litvínovských mladežnických kategorií. V brance se objevuje i Miroslav Hanuljak, který doplnil dvojici Kostúr - Řehoř.

V prvním vzájemném utkání doma v říjnu přes hattrick Michaela Frolíka vyválčil Litvínov alespoň bod za porážku v prodloužení 3:4.
Venku v listopadové odvetě vyhrál v Chomutově za tři body 2:1.
Vyhraje poprvé domácí tým?

Páteční zápas začíná v 18:15 hodin. ČT ho ale začne vysílat až od cca 19:50 kvůli dodatečně zařazenému přenosu z biatlonu.
Proto přijďte do hlediště!
Pokladna na ZS I. Hlinky se otevřela ve čtvrtek ráno. Lístky k stání i k sezení jsou stále k dispozici (stav v pátek dopoledne).

Partnerem utkání je společnost Strojconsult, která věnuje ceny nejlepším hráčům zápasu.

Z držitelů permanentek bude kromě výherce masa od firmy Astur-ka s.r.o. vylosován také majitel dvou celodenních permanentek do střediska Neklid v Krušných horách od Skiareálu Boží dar.

Před utkáním bude zástupcům Dětského domova v Hoře Svaté Kateřiny slavnostně odevzdán šek s finanční částkou na podporu činnosti od HC VERVA Litvínov, a.s.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V sestavě Vervy by neměl chybět Juraj Majdan, který po nárazu kladenského D. Růžičky nedohrál předchozí zápas.
Od středy se připravoval brankář Pavel Francouz, spolu s ním byli na ledě ve čtvrtek gólmani Martin Volke a Patrik Nechvátal.
Nechyběl ani obránce Marek Posmyk, který začal po zranění s tréninkem, pravděpodobnější je start Petra Kousalíka, který pro menší potíže dnešní trénink vynechal. Třináctým útočníkem byl Richard Rapáč, s týmem chodí na led i Jiří Šlégr.
Mimo je stále Michal Trávníček. Příští týden absolvuje kontrolní lékařské vyšetření, po kterém by měl být termín jeho návratu do tréninkového procesu jasnější.

Se suverénním náskokem kralují letos Tipsport extralize hokejisté Škody Plzeň.

Svou sílu předvedli i ve třech předchozích duelech s černožlutými barvami. Doma zvítězili 6:4 a 3:2, v Litvínově pak 2:1. Už jen proti Zlínu nevyválčili žlutočerní letos ani bodík.

Osm výher, z toho šest za tři body, katapultovalo v prosinci a lednu Západočechy do čela tabulky a navýšilo v něm jejich náskok.
Až na ledě Zlína jejich série skončila.

Jeden z plzeňských lídrů družiny kapitána Straky, odchovanec Slavie útočník Tomáš Vlasák, vstoupil do vrcholového hokeje před dvaceti lety právě v Litvínově. 18-letý mladík zde v roce 1996 získal stříbrnou medaili a poprvé na sebe upozornil ve velkém hokeji. Zahrál si v NHL, úspěšně působil ve Skandinávii a několik posledních let výrazně pomáhá "Škodovce".

Martin Straka klub řídí v kanceláři i na ledě, na rozdíl od Jaromíra Jágra ale může ve své misi pokračovat.
Skalpuje Verva v neděli poprvé jeho indiánskou družinu?

Nedělní utkání začíná na ZS Ivana Hlinky v tradičních 17:30 hodin a bude se hrát v rámci připomínky výročí 1000. kola české extraligy.
(Podrobnosti o soutěži s atraktivními cenami pro vylosované majitele zpravodaje BREJK a dalšími zajímavostmi přineseme později v samostatném článku)
Pokladna na ZS I. Hlinky se otevře v sobotu ráno.