Litvínovské trápení, noční můra či šílený sen. Všemi těmito slovy by se dala nazvat mizérie, kterou zažívají hráči v černožlutých dresech. Jen pro představu, z posledních pěti utkání mají nelichotivou bilanci 10:28.

V předposledním utkání narazil Litvínov na svého tabulkového souseda, Slavii. O osudu zápasu rozhodly první dvě třetiny, po kterých vedli Pražané už 4:0. Celek z Vršovic přidal v posledním dějství další čtyři branky, litvínovskou ostudu částečně zmírnil dvěma trefami Skuhrovec, ke kterému se jedním gólem přidal Dej. Na konci utkání tak svítilo skóre 8:3 pro Slavii.

V rámci 20. kola se střetl Litvínov s hradeckým Mountfieldem. Černožlutí sehráli povedenou první třetinu, na branku Slafkovského dokázal odpovědět v závěru Kadár. Poté přišly tři góly Hradce a pouze jedna litvínovská odpověď. Severočeši prohráli dvanácté utkání v řadě, tentokrát 5:2.

Nejlepším hráčem Litvínova je Dominik Brouček, který má na svém kontě 22 bodů. Na druhém místě se nachází David Skuhrovec (17 b.), bronzovou pozici okupuje Daniel Dej (12b.).

Indiáni mají lepší vstupní parametry. V tabulce skončili třetí s pěti bodovou ztrátou na druhý Hradec. Dvě poslední utkání byla diametrálně odlišná. Nejdříve Plzeň nestačila na kladenské Rytíře. A to i přestože na úvodní branku Sojky dokázala zareagovat. Středočeši měli však výborný závěr a vyhráli 3:1.

Poslední zápas byl ale něco úplně jiného. Na domácím ledě přivítali Liberec. Přetahovaná nakonec vyzněla lépe pro domácí, protože porazili Tygry 7:5.

Bodování vévodí David Jiříček (23 b.), jemuž šlape na paty druhý Petr Hauser (21 b.). Třetí příčka patří Dominiku Soukupovi (20 b.).

Utkání na ZS Ivana Hlinky začíná v 11:00