Úvodní zápas zvládli litvínovští velice dobře. Na ledě regionálního rivala z Chomutova sice chemici prohrávali už 0:3. Na vině byly individuální chyby v obraně a také střelecká aktivita domácích. Skóre se začalo převažovat na černožlutou stranu až ve 39. minutě, kdy se trefil Šprynar. Rychle ho následoval Špaček a Piráti byli rázem na dostřel.

Výhra vystřídala prohru

Kanonáda pokračovala i v závěrečné dvacetiminutovce, gólové mlčení prolomil Čech. Poté se dostal znovu ke slovu Šprynar, který završil hattrick. Razítko na výhru přidal Bednařík a Litvínov dokonal obrat. Dokladem chomutovské převahy byla i statistika střel, která hovořila ve prospěch domácích, a to v poměru 47:26. Hokej se však hraje na góly, a tak dorost zahájil sezonu výhrou.

Ve druhém kole hráli chemici na domácí půdě. Podobně jako v zápase s Chomutovem jako prvním inkasovali. Bednařík ale rychle srovnal účty obou týmů. Přetahovaná pokračovala i v dalších minutách, znovu se prosadil i aktivní Šprynar. V 56. minutě poslal střetnutí do prodloužení Vlach. V nastaveném čase pálil přesně Polák a Litvínov si připsal první porážku.

Covid-19 vs. hokej

Kladno i Hvězda Praha mají dohromady na svém kontě jeden zápas. U týmu z hlavního města se vyskytl koronavirus, a tak z preventivních důvodů absentoval. Kladno má za sebou vysokou výhru proti Třemošné 9:3. Druhý zápas musel být odložen, protože v týmu PZ Kladno bylo podezření na nemoc covid-19.

Pokud vše proběhne dle programu, měly by litvínovské naděje nastoupit proti Kladnu ve čtvrtek v 16:00, utkání s týmem z Prahy je naplánováno na 6. října v 17:00.