Rozhovory 01.03.2021
Autor: Ondřej Mach

Do play off chceme jít připravení, cílem je desítka, hlásí trenér Országh

Litvínov v neděli přehrál Mladou Boleslav 6:3 a zapsal čtvrté vítězství v řadě. K současné formě chemiků a dalším tématům se na tiskové konferenci vyjádřil hlavní trenér Vladimír Országh.
„Pro nás je to důležité vítězství. Chtěli jsme potvrdit body, které jsme dovezli z venkovních zápasů. První třetina z naší strany nebyla úplně ideální,“ začal své pozápasové hodnocení slovenský trenér.

„Hráli jsme profesorský hokej a snažili jsme se nahrávat do prázdné branky. Ve druhé třetině nám to tam napadalo, za to jsme rádi. Pak už jsme utkání kontrolovali,“ dodal.

Pro Litvínov je to čtvrtá výhra za sebou. Co za touto sérii vidíte?
Liga je hrozně vyrovnaná. I když jsme prohrávali, tak jsme nehráli špatně. Je to trochu zkreslené, ale samozřejmě je vždycky lepší, když se vyhrává. Poslední měsíc se snažíme hrát play off hokej, abychom byli důslední v obraně a v soubojích. Pro nás je velmi důležité, že vyhráváme. Chceme jít do desítky, bohužel nám nenahrávají výsledky ostatních týmů.

Co říkáte na výkony obránce Aarona Irvinga? V posledních osmi utkáních dal sedm gólů.
Chceme, aby se obránci zapojovali do útoku. Využíváme je na přesilovkách, protože mají výbornou střelu, ať už je to Irving, Balinskis nebo Ščotka. To jsou obránci, kteří mají ofenzivní skill. Jejich góly jsou pro nás hodně potřebné.

Proč myslíte, že zahraničním posilám trvalo, než se dostaly do formy?
Když jsme si je vyhlédli, tak jsme věděli, co v nich je. Mají potenciál, ale samozřejmě to chvíli trvá. Kluci přišli z jiné ligy a do mužstva, které je v přestavbě. Chvíli jim trvalo, než si zvykli. Jsme rádi, že ukazují kvalitu.

Tisková konference po utkání s Mladou Boleslaví:

Mládež před 3 dny

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >
Konto našeho srdce 08.04.2021

Kačenka bude po operaci opět trénovat v rehabilitačním centru v Klimkovicích

V pondělí 12. dubna nastoupí devítiletá Kačenka Zíková na další měsíční rehabilitační pobyt v Klimkovicích. Kačku nečeká jen ozdravný pobyt, ale především pohybový trénink. Po prodělané dětské mozkové obrně a několika rehabilitacích v různých centrech v regionu a dalších v Klimkovicích podstoupila Kačenka operaci.
Více >