Dva z posledních tří zápasů mužstvo vyhrálo, podlehlo pouze v tom posledním s finským Jukuritem, v němž trenéři postavili do hry řadu mladých hráčů širšího kádru.

Vítězství nad Chomutovem na jeho ledě 2:1 a skalp Eisbärenu Berlín v Drážďanech stejným poměrem jsou v kombinaci s dobrými výkony povzbuzením do závěru přípravy.

Střelecky se zatím nejvíc daří Jánskému a Černému, shodně zaznamenali pět gólů. Spolu s nimi Hübl, Jánský a Nicholls dosáhli sedmi bodů v produktivitě. Do kanadského bodování se zapsalo už pětadvacet hráčů.

Do nového ročníku nejvyšší soutěže vstoupí žlutočerný tým v pátek 8. září v Plzni. V neděli 10. září přivítá v domácí premiéře v severočeském derby Liberec.
V osmi dnech (10. až 17. září) se představí třikrát doma, ještě v úterý 12. září s Hradcem Králové a v neděli 17. září s Olomoucí.

V pomyslné generálce na Tipsport extraligu čeká mužstvo ve čtvrtek celek Rytíři Kladno.
Při zápase už poprvé v sezóně zkušebně poběží velkoplošná obrazovka.

Středočeský tým vede spolu s asistentem Pavlem Paterou jako hlavní kouč Miloslav Hořava, který se podílel na litvínovském zlatu 2015. V týmu má i svého syna, obránce Petra, bratra litvínovského útočníka Miloslava Hořavy.
Na žlutočerném titulu se podílel i současný kladenský zadák Petr Štindl.

V přípravě si Kladno naplánovalo sedm zápasů. Z dosavadních pěti vyhrálo jeden, nad Karlovými Vary 15. srpna (3:0).
Podlehlo dvakrát Slavii (1:3 v Praze a 0:2 doma), dále v Českých Budějovicích (1:3) a ve Varech v odvetě (1:4).

V úterý hostí České Budějovice, také pro klub WSM ligy bude tedy čtvrteční měření sil posledním před ostrým startem sezóny.