Litvínov reaguje na problémy v obranných řadách svého týmu. Vedení klubu se podařilo přivést švédského obránce Mathiase Porselanda, který má za sebou ve svých dvaatřiceti letech angažmá v ruské KHL, švédské SHL i finské nejvyšší soutěži. Ve finské Liiga odehrál 188 zápasů a ve švédské SHL 172 utkání. V KHL odehrál 138 zápasů a jednu sezónu působil i v českém týmu HC Lev Praha, kde si zahrál se současnými členy kádru Litvínova Jiřím Hunkesem a Jurajem Mikúšem. "Pokoušeli jsme se získat Filipa Pavlíka, ale neúspěšně. Vzhledem k tomu, že na trhu s českými hráči není jednoduché sehnat kvalitního ofenzivního beka do přesilové hry, tak jsme se poohlédli do zahraničí. Naskytla se nám možnost angažovat obránce Mathiase Porselanda, který již v minulosti působil s našimi hráči Jurajem Mikúšem a Jiřím Hunkesem, kteří nám jeho angažmá doporučili," vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Verva si od švédského ofenzivního zadáka slibuje především zlepšení přesilových her, ve kterých se v posledních kolech trápí. Měl by tak zacelit mezeru po Karlu Kubátovi, který před měsícem zamířil do ruské KHL. "Přesilové hry hrají v dnešní vyrovnané extralize klíčovou roli a nám se s v nich po odchodu Karla Kubáta vůbec nedaří. Proto jsme angažovali hráče tohoto typu, abychom přesilové hry znovu nastartovali," dodává na závěr.

Statistiky Mathiase Porselanda: