Verva posiluje v útoku, sportovní úsek přivedl třicetiletého útočníka Samsona Mahboda. Rodák z Montrealu působil v kanadských i amerických soutěžích. V juniorské QMJHL s týmem Drummondville Voltigeurs vyhrál v sezóně 2008/2009 titul. Působil také v Finsku, Rusku, hrál i v rakouské EBEL, kde se mu bodově dařilo v Medveščaku Záhřeb. „Samsona znám velmi dobře z EBEL ligy a KHL. Je technicky velmi zdatný hráč, který umí hrát na všech postech. Je výborný bruslař. Má dobrou koncovku, i když se mu v loňské sezóně nedařilo podle jeho představ. Když má v mužstvu svou roli a důvěru, tak ji dokáže splatit,“ říká skaut HC VERVA Litvínov Rostislav Dočekal.

Důrazný útočník a výborný bruslař poznal i prostředí české extraligy během angažmá ve Vítkovicích odkud se přesunul do německého Krefeldu. Nyní posílí útočné řady Vervy. „Samsona Mahboda angažujeme, protože chceme zvýšit konkurenci v našem útoku. Chceme využít jeho přímočarost a tah do brány kanadského stylu,“ vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Statistiky Samsona Mahboda: