Nakonec tak trochu zbytečně, o všem podstatném už je rozhodnuto, ČT z posledního kola vysílat nebude. Ale právě žlutočerným barvám jde i v 52. kole o každý bod.

V úterý večer po 51. kole nebylo asi v Tipsport extralize smutnějšího klubu, než Vítkovice. Jedenáctý tým tabulky stíhal Brno a Třinec.

Vítkovice vedly nad prvním Libercem ve druhé třetině už 3:0. V té době navíc Kometa, jejich sok v boji o play off, prohrávala v Pardubicích 0:2 a Třinec hrál v Boleslavi 0:0. Na oba týmy Severomoravané ztráceli jen dva body.

Nakonec ale bylo všechno jinak: Kometa v Pardubicích vyrovnala pár vteřin před koncem a v prodloužení urvala i druhý bod, Vítkovice naopak polykaly jednu hořkou pilulku za druhou. Liberec manko smazal a reagoval i na další dva zásahy Vítkovic, jejichž hráči navíc v závěru zápasu neproměnili dvě trestná střílení. Neuspěl z něj ani Olesz.

Třinec pak získal v Boleslavi právě potřebný bod a Vítkovicím tak postup do vyřazovací části protekl mezi prsty: Kometa jim odskočila o čtyři body a Třinec, který má lepší vzájemné zápasy, o tři.

Do závěru sezóny si však Svozilovi svěřenci ponesou slušný, ba téměř nepřekonatelný dvanáctibodový náskok.
Jak velký budou mít předstih před play out, o tom rozhodne páteční kolo.

Verva po výhře nad Karlovými Vary prohrála v Olomouci a čeká ji úkol během sedmi zápasů (kol) stáhnout čtyřbodovou ztrátu na dvanácté Pardubice, pokud se má vyhnout baráži. Východočeši zajíždějí v pátek do Hradce Králové.

Litvínovští trenéři už by mohli mít k dispozici jak útočníka Františka Lukeše, tak obránce Karla Kubáta. Lukešův návrat do hry spolu s předchozím Jánského (oba po zranění) evokuje úvahu, zda trenéři obnoví první formaci v jejím dříve stabilním složení Jánský – Hübl – Lukeš. Pro zranění stále chybí Jiří Doležal.

Most ve středu zvládl 4. kolo play out WSM ligy. Porazil doma již zachráněné Benátky 4:2, i když po druhé třetině 1:2 prohrával. Stále tak má reálnou šanci udržet si příslušnost ke druhé nejvyšší soutěži i pro příští ročník. Pokud vyhraje za tři body poslední dva duely, zachrání se bez ohledu na další výsledky.

V sobotu Most přivítá v asi klíčovém zápase Šumperk, svého největšího rivala, na který ztrácí tři body. Má ale lepší vzájemnou bilanci.
Vzhledem ke konání dopředu domluvených celostátních krasobruslařských závodů na ZS v Mostě se utkání se Šumperkem bude hrát na ZS Ivana Hlinky v Litvínově.

Od 17:30 hodin, vstup je zdarma.
Přijďte fandit litvínovské farmě v boji o záchranu ve WSM lize!