Piráti Chomutov v Litvínově 1. října zvítězili 3:2. V odvetě 22. listopadu uspěla na jejich ledě Verva v poměru 3:1.
Momentálně dělí oba týmy v tabulce jediný bod. Kolik to bude na Davida večer?

Do sestavy Růžičkova týmu se letos probojoval 21-letý brankář Štěpán Lukeš, mladší bratr Františka Lukeše. Na ledě proti sobě zatím nastoupili jen v přípravě. Co v sobotu?

Poslední zápasy Pirátů Lukeš chytal, ve čtvrtek střídal ještě mladšího kolegu Pavláta. Navíc chomutovská jednička v posledních dvou sezónách Laco odešel 27. prosince do Sparty.

Odtud poprvé naskočili ve čtvrtek do zápasu v Chomutově obránce Dvořák a útočník Smejkal.
Kanadskému bodování Pirátů suverénně kraluje Michal Vondrka s 21 body (10 + 11).

Co říká na derby útočník František Lukeš: „Těším se na něj jako na každé utkání. Když jsem byl zraněn, byl jsem se na zápase v Chomutově podívat a měl jsem velkou radost, že jsme tam vyhráli.
Jsem zvědav, jestli bude chytat brácha. Byl bych rád, bylo by to zpestření. Celý rok se o hokeji bavíme, jak se daří nám, jak jim. Hecování? Ani ne. Spíš když zachytá, tak mu popřeju a podobně. Zatím jsme proti sobě hráli jen dvakrát v přípravě, v extralize ještě ne. Chytá v obráceném gardu a v létě, když na něj jezdím nájezdy, jsem mu ještě nedal gól.“

Zatímco v první čtvrtině získali Piráti 21 bodů, ve druhé přidali jen 11. Ve třetí dosud z osmi zápasů 11 bodů.

Ve čtvrtek se jim doma povedl skvělý obrat proti první Plzni. Po dvou třetinách prohrávali 2:5, přesto nakonec slavili výhru 7:6 v prodloužení.

Litvínov se ve 34. kole radoval potřetí za sebou venku, po Spartě a Zlínu vzal všechny tři body i Mladé Boleslavi. Pavel Kantor odchytal svůj nejlepší zápas v Litvínově, kryl téměř 40 střel.

Lístky k stání na sobotní derniéru roku 2017 se prodávají v pokladně.
------------------------------------------------------------------------
Program soutěže pokračuje pro Vervu v roce 2018 už ve středu 3. ledna v Jihlavě. V pátek přivítá doma Pardubice.
V lednu má žlutočerný tým na programu včetně přeloženého utkání doma s Jihlavou (z 8. února na 23. ledna) jedenáct zápasů.

Nejtrestanější hráč Karel Kubát - 52 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

Poslední utkání

BK Mladá Boleslav - HC VERVA Litvínov0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Válek (Sklenička, Matoušek), 60. Jánský (Hübl) Rozhodčí: Hradil a Lacina Vyloučení: 2:3, navíc Pacovský (MB) 2+2 min. vysoká hůl, a Sørvik (L) zaviněné TS-Lenc neproměnil Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Maxwell 20 - Kantor 39 Diváci: 3811

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň7:6 pr. (2:2, 0:3, 4:1 - 1:0)