Litvínovský dorost po šesti výhrách v řadě poprvé narazil, i tak ale dokázal bodovat. Proti pražské Kobře prohrál 4:5 po samostatných nájezdech a po vítězství v derby proti Chomutovu (3:0) se jedná o jednu z méně předpokládaných proher. Jako první se prosadil již v patnácté sekundě střelou k pravé tyči Brouček. O vyrovnání se nahozením od modré čáry postaral Strnad, který překvapil Herkommera. Jeho branka znamenala konec vedení pro Litvínov. V tu dobu však nikdo nečekal, že to bude jejich první i poslední vedení v tomto mači.

Procházka strhl vedení na stranu týmu z hlavního města. Ještě před první sirénou se Dejovi povedlo vyrovnat, jenž protlačil puk do branky. Dalším střelcem Kobry se stal ve druhé periodě Svoboda. V úniku prostřelil litvínovského brankáře. Třetí část hry začala lépe pro Chemiky. Iljuk po kombinaci s Kočárkem vyrovnal. Sekula se v přesilové hře dostal do brejku, po kterém se na světelné tabuli opět změnil stav.

Procházka tři minuty před koncem zápasu oslabil svůj tým, Litvínov využil možnost oddechového času a po něm přišlo překvapení. Brouček napřáhl na modré a propálil brankáře. Prodloužení branku nepřineslo, tak přišly na řadu nájezdy. V nich se trefili tři hráči Kobry. Tím, kdo dal vítězný gól byl nešťastník třetí třetiny Procházka.

Rytíři Kladno si z posledních dvou utkání odnesli o bod méně než Litvínov. Po venkovním vítězství nad Hvězdou Praha (6:3) přišla domácí porážka 4:5 od Karlových Varů. Tým ze západu Čech se dostal do vedení jako první, když překonal Malečka. Po přihrávce od Šapovaliva vyrovnal Chrenka. Vyrovnaný stav vydržel téměř do konce prvního dějství. Minutu před jeho koncem vrátil hostům vedení Dorot.

Z druhé dvacetiminutovky uplynulo jen něco málo přes minutu a Sojka v přesilové hře opět srovnal stav zápasu. Obrat si na svá bedra vzal po další přihrávce od Šapovaliva Ticháček. Ve 31. minutě vypálil März a v ten moment vstřelily oba týmy stejně 3 branky. Sojka byl prvním střelcem i ve třetí části zápasu. Bleskové vyrovnání přinesl přesný střelecký pokus Šmajdy. Samuel Šmajda se ukázal jako rozhodující muž tohoto klání, když v 54. minutě vsítil vítěznou branku.

Oba celky se v loňském ročníku utkaly celkem šestkrát. V základní části ani v části před play-off, Kladno i Litvínov darovaly soupeři stejný počet bodů. Litvínov i Kladno zvládly svá domácí utkání. Nejprve 4:1 pro Litvínov a poté 3:7 pro kladenské Rytíře. Dále 6:5 po prodloužení na Zimním Stadionu Ivana Hlinky. Poslední zápas se hrál v Kladně, kde domácí tým zvítězil 3:4 po prodloužení. Chemici loňskou sezonu neukončili zrovna v dobrém rozpoložení, a tak si s nimi Kladno poradilo 2:4 a později 2:5.

Kanadskému bodování i nadále vévodí ve formě hrajíc Jan Vopat. Na svém kontě má 19 bodů za sedm branek a dvanáct asistencí. Dominik Brouček je stejně jako Vopat nejlepším střelcem týmu, ale v asistencích už ztrácí. Patnáctibodový Brouček vstřelil sedm gólů a v osmi případech padl gól po jeho přihrávce.

Králem brankoviště je stále, co se týče statistik, David Čermák. Úspěšnost 92,36% a průměrně dva inkasované góly za zápas ho vynáší na první místo mezi litvínovskými strážci svatyně.