Preview A-tým 22.09.2022
Autor: Daniel Tichý

Další zápas je tu. Na náš led zavítá Liberec

Litvínov nezačal tuto sezónu nejlépe a ze tří zápasů nedokázal získat ani bod. To jejich soupeř z Liberce odehrál zatím dvě utkání ve kterých dvakrát zvítězil za dva body. Podaří se Litvínovu získat první body? Utkání začíná v pátek od 17:30 na Zimním stadionu Ivana Hlinky.

HC Verva Litvínov

Verva nezačala sezónu vůbec ideálně. V prvním kole přivítala na svém ledě Vítkovice a už od poloviny první třetiny prohrávala. Po druhé třetině ale bylo skóre vyrovnané, když se trefil Kudrna. Hosté z Vítkovic ale dokázali ve třetí části odskočit na rozdíl dvou branek a pohlídali si tři body. Nepomohla ani korigující branka Stránského. Následoval zápas na pražské Spartě, kde Litvínov držel bezbrankovou remízu do padesáté minuty a to ještě v první periodě neproměnil Šimon Stránský trestné střílení. Pražené ale dokázali během pěti minut třetí třetiny třikrát dostat puk za Šimona Zajíčka a bylo vymalováno. Poslední utkání chemiků bylo na ledě stoprocentních Českých Budějovic. Litvínov dokázal ve druhé třetině stáhnout dvoubrankové manko zásluhou Helta a Kudrny. Jihočeši ale rozvlnili do konce druhé periody síť ještě třikrát a dokráčeli si pro vítězství 6:3.

„Nezačali jsme vůbec dobře. Chyběl nám pohyb, rychlost i souboje. Z toho pak pramenil stav po první třetině," zhodnotil první periodu asistent Karel Mlejnek. „V závěru jsme chtěli něco udělat s výsledkem, jenže místo toho jsme dělali hrubé, nepoctivé a nedisciplinované věci. Pokud uděláme čtyři fauly v útočném pásmu, nedá se s tím už nic dělat,“ pokračoval zklamaný Mlejnek.

Bílí Tygři Liberec

To hosté z Liberce mají do sezóny naprosto odlišný start. V prvním utkání nastoupili na ledě Hradce Králové, kde dokázali dvě minuty před koncem vyrovnat zásluhou Filipiho a poté rozhodnout v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil ex-litvínovský lotyšský bek Janis Uvis Balinskis. V druhém utkání přivítali liberečtí na svém ledě Kladno a od začátku tahali za kratší konec a dokonce po druhé třetině prohrávali 1:3. Tygři ale i zásluhou dvou branek Michala Frolíka zvládli vyrovnat a utkání došlo až do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšný pouze domácí Birner a dva body zůstaly na severu Čech. 

„Bylo to těžké utkání proti dobře organizovanému soupeři, který nám nedal metr ledu zadarmo. První dvě třetiny se nám nepovedly, nehráli jsme podle našich představ," hodnotil první dvě třetiny utkání trenér Liberce Patrik Augusta. ,,Mužstvo ukázalo charakter. Zápas, ve kterém jsme nehráli dobře, jsme dokázali zvrátit. Toho si cením,“ pochválil sílu týmu liberecký trenér.

Verva tak bude na čtvrtý pokus usilovat o první body v nové sezóně. Podaří se jí to ve druhém domácím zápase? To se dozvíme v pátek v podvečer.


Sledujte naše nové účty na sociálních sítích:

Související články
Preview A-tým před 2 dny

Úterním soupeřem Kladno

Preview A-tým 19.09.2022

O první body v úterý na jih Čech

Preview A-tým 17.09.2022

Šance na reparát, Vervu čeká Sparta

Preview A-tým 15.09.2022

Extraliga začíná! Litvínov vyzve doma Vítkovice

Konto našeho srdce 05.09.2022

Kontovka rozdávala radost v Kadani

Každý rok již pravidelně vyhlašuje Konto našeho srdce pro své fanoušky soutěž „Kontovka“. Pravidla jsou jednoduchá. Každý, kdo se chce zůčastnit této soutěže, si vybere jednoho i více hráčů a pravidelně v extraligové sezóně platí za jejich kanadské body částkou od 50 korun výše, dle vlastního uvážení.
Více >
Mládež 25.08.2022

Staň se hokejovým rozhodčím! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Více >
Konto našeho srdce 22.08.2022

Konto našeho srdce a Rotaract Most pomohli Karolínce a spolku Diahelp

V sobotu 20. srpna proběhl, jako každý rok, florbalový zápas, který organizuje náš partner Rotaract club Most. Dohodli jsme se, že výtěžek z tohoto sportovního utkání použijeme na pomoc malé nemocné Karolínce a spolku Diahelp Most. Částku zdvojnásobíme využitím transparentního účtu Konta našeho srdce, kam přispíváte i vy, naši fanoušci klubu....
Více >