Rozhovory 19.05.2020
Autor: Ondřej Mach

Chtěli bychom napravit loňskou sezonu, snad nezklamu, říká po příchodu Patrik Zdráhal

Jednou z útočných posil, které Verva představila v posledních dnech, je forvard Patrik Zdráhal. Pětadvacetiletý útočník podepsal s klubem roční smlouvu s opcí, předtím působil v Plzni nebo Vítkovicích.
Spekulace o Zdráhalově příchodu se objevovaly už nějakou dobu, přestup však byl oficiálně potvrzen až v neděli. „Táhlo se to docela dlouho, kolem dvou tří týdnů. Volal mi agent a říkal, že Litvínov má zájem. Potom mi volal pan Hynek i litvínovský trenér a nějak mi nastínili, jakou bych měl mít roli,“ přibližuje mladý útočník. 

Rodák z Ostravy se během uplynulé sezony stěhoval z mateřských Vítkovic do Plzně, sám ale uznává, že se mu příliš nedařilo. „Nejde ani tak o body, ale předvedená hra nebyla nic extra. Měl jsem 21 bodů, ale rok předtím jsem měl 25 a doufal jsem, že se ještě zlepším. Myslel jsem si, že se moje bodové konto může zvýšit. To se nepovedlo,“ vypráví. 

„Chtěl bych restartovat uplynulou sezonu, která se mi příliš nepovedla a navázat na tu předchozí, kdy se mi docela dařilo a nehrál jsem špatně. Buduje se tady nový tým, chtěli bychom napravit tu loňskou sezonu,“ tvrdí Zdráhal. 

V Litvínově věří, že rozvinou Zdráhalův potenciál. Vždyť v mládí vyzkoušel prestižní juniorskou soutěž QMJHL a v ročníku 2018/19 nasázel za Vítkovice sedmnáct branek. 

Mimo to v mládežnických letech hojně reprezentoval a na kontě má i deset startů za seniorskou reprezentaci. „Reprezentace je jedna z nejvyšších met. Chtěl bych se tam znovu dostat, ale uvidíme, jak se bude dařit. Záleží na mně, jak chytnu šanci a ukážu se,“ myslí si Zdráhal.

Přesun přes celou republiku však může být velmi náročný. „Je to těžké, hlavně to cestování. Na dálnici to fakt stojí, protože je tam osmdesát kilometrů zúžení. Je to otravné, ale jak jsou teď volné víkendy, tak se budu snažit dojíždět do Ostravy. Mám tam rodinu a přítelkyni.“

A co by Zdráhal chtěl přinést do sestavy Vervy? „Rychlost, dravost a určitě nějaké góly. Snad se to bude dařit a nezklamu,“ uzavírá. 
Žáci dnes

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Více >
Žáci včera

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Kladenský direkt, dorostenci nestačili na Rytíře a prohráli vysoko 1:5

Litvínovští dorostenci chtěli dát zapomenout na předešlý neúspěch proti Mladé Boleslavi, kdy selhali až v závěrečném prodloužení. Na ledě Kladna se ale nic neodvíjelo podle jejich představ, chemici rychle inkasovali a po patnácti minutách hry prohrávali 0:3. Jediný zásah Severočechů zajistil Vít Beran, černožlutí nakonec padli 1:5.
Více >