Ještě pět minut před koncem byl stav 0:0. Nakonec domácí rekordní návštěva letošní sezóny (5112 diváků) viděla pět branek, z toho tři v samostatných nájezdech.

'Strašně si těchhle dvou bodů ceníme,' spokojeně konstatoval po zápase Václav Sýkora. 'Věděli jsme, s jakým odhodláním Slavia přijede a že to bude hodně těžké.'

V 55. minutě skončil v domácí síti kotouč podivuhodným způsobem. Brankář Hübl tvrdou střelu Hlavačky od modré snad zasáhl betonem, snad ji srazil někdo jiný. Dostala se každopádně po odrazu za jeho záda, do brankoviště. Tady byl nejrychlejší David Hruška a doklepl kotouč před obránci do sítě.

Měla to být branka rozhodující. Slavia o výhru celé utkání mocně usilovala, zejména první třetinu odehrála výborně. Tlačila se dopředu, dobře kombinovala, ani stopy po obvyklých průvodních jevech týmu, kterému se nedaří: nervozita, podrážděnost. Chyběla jen koncovka, velkou šanci spálil například Sup.

Litvínov přesvědčil o tom, že má sebevědomí dostatek. Takřka vzápětí totiž srovnal skóre v 56. minutě Martin Jenáček, kterému zpoza branky nabil na střelu Kopecký. Oba hráči se prosadili už ve Vsetíně a pro tým je jen dobře, že se palebná síla mužstva rozkládá do více formací... Kopeckému prošla před branku až opakovaná přihrávka a Jenáček z voleje procedil kotouč přes Fraňkovu výstroj.

Byly to jediné dvě branky v normální hrací době. Franěk a Hübl se představili jako muži na svých místech, skóre nezměnily ani přesilovky pět na tři (domácí třikrát, hosté jednou dlouhých 1:49 min.). Dominovala taktika, defenzívní disciplína a oboustranně velká bojovnost.
Největší domácí šance? Bendovu otočku skvěle chytil Franěk a Trávníček neměl při dorážce štěstí.

Také v prodloužení se hrálo spíš opatrně, takže se rozhodnutí napínavé detektivky odložilo až na poslední možný termín - do samostatných nájezdů.

V penaltové loterii, premiérové letos v Litvínově, měli mít vzhledem k Fraňkovým a Vlasákovým kvalitám navrch hosté. Ale dopadlo to jinak. Pojďme po pořádku:

Vlasák - vnitřní strana levé tyče! Od ní jde puk ven, štěstí domácích
Prorok - prostřelil Fraňka a puk se dokutálel za čáru!
Bednář - Hübl chytá a celá litvínovská střídačka se raduje spolu s diváky

Diváci se tentokrát vzhledem k tragickému včerejšímu úmrtí v klubu dočkali jen obvyklé a ne prodloužené děkovačky s 'režisérem' Jiřím Šlégrem. Zápas přímo sledoval i Jiří Bubla, který momentálně pobývá v Čechách.

Slavia kýžené výhry v Litvínově i přes dobrý výkon nedosáhla. Ondřej Weissmann: 'Bojovnost hráčů byla příkladná. Pokud takhle budeme pokračovat, měli bychom to zlomit. Opět se nám stalo, že jsme po vstřelené brance brzy inkasovali.'

Chemopetrol si dvěma body upevnil pátou příčku v tabulce, jen dva body od prvního týmu. Pořadí je však stále mimořádně vyrovnané. Mužstvo nyní čeká středeční předehrávka nedělního kola ve středu ve Vítkovicích, odkud se rovnou přesune k pátečnímu duelu ve Znojmě.

S týmem již začal trénovat brankář Martin Altrichter. Obránce Petr Punčochář se po překonání zdravotních problémů rozehrával v sobotu v Jihlavě, kde asistoval u dvou branek v zápase s Havířovem (3:7).