Rozhovory 15.06.2020
Autor: Ondřej Mach

Chci se v kádru udržet celý rok, doufá Doudera. Jak se mu líbí letní příprava?

Na severu Čech strávil poslední tři roky a v Litvínově bude pokračovat i v příští sezoně. Lukáš Doudera je jedním z mladých hráčů, který s klubem na začátku května podepsal novou smlouvu. Dvaadvacetiletý obránce v rozhovoru promluvil o aktuálním tréninkovém drilu nebo minulém ročníku.
„Jsem rád za to, že jsem zůstal v Litvínově. Klubu moc děkuji, že tady mohu pokračovat,“ říká na začátek Doudera. 

Verva se v ročníku 2019/20 trápila, o extraligovou příslušnost musela bojovat až v posledním klání základní části proti Kladnu. Pro Douderu mohl být tento duel velmi pikantní, protože je kladenským rodákem. Do zápasu ale nezasáhl. 

„Abych řekl pravdu, tak to bylo nepříjemné. Na každý zápas, do kterého nemůžete zasáhnout, se kouká špatně. Ale klukům jsem věřil, dopadlo to dobře,“ vzpomíná. „Sezona se nedá hodnotit kladně, když skončíte na takovém místě a hrajete o sestup.“

Klubu v těžkém závěru nesmírně pomohli fanoušci, kteří vytvořili parádní atmosféru. „Kritika se neposlouchá dobře. I když jsme hráli špatně, tak fanoušci každý zápas na zimák chodili a hnali nás. Klobouk dolů před nimi,“ těší Douderu.

Mladý zadák nastupoval za chemiky velkou část sezony, kromě toho se ale objevil i v dresu prvoligových Litoměřic. V Chance lize v jedenácti utkáních zaznamenal sedm bodů za dva góly a pět nahrávek. „Vždycky to je v něčem jiné. Do Litoměřic jsem pokaždé šel, dá se říct, za trest. Snažil jsem si vybojovat místo zpět v Litvínově,“ přibližuje. 

Doudera v současné době stejně jako celý tým podstupuje letní dril před nacházejícím ročníkem. „Už za sebou máme asi sedm týdnů přípravy. Poslední dva týdny jsme měli těžké, příští týden do toho budeme mít zapojené hry. Za chvilku by to mělo skončit, ale zatím je to super. Myslím, že je potřeba v létě makat, pak z toho člověk žije během sezony. Mě osobně to baví,“ říká. 

Hráči se připravují pod obměněným realizačním týmem. Na vše dohlíží hlavní kouč Vladimír Országh, fyzickou stránku má na starosti kondiční trenér Petr Švehla. „Zatím je to super. Všechny tréninky jsou na výborné úrovni. Jsem spokojený. Musím říct, že se mi to líbí.“

A jaké osobní cíle má bývalý mládežnický reprezentant do další sezony? „Chci se udržet v kádru celý rok. Udělám pro to maximum, aby to tak bylo. Doufám, že šanci dostanu a vybojuju si jí. Mým momentálním hokejový cílem je stát se v Litvínově stabilním hráčem,“ uzavírá. 

Zápasy - Dorost včera

Parádní obrat dorostu! Litvínov i přes špatný vstup ovládl derby proti Chomutovu

Ch o m u t o v - První utkání nové sezony má pro litvínovské dorostence vítězný konec. Černožlutí sice na ledě Pirátů po dvaceti minutách prohrávali o tři branky, nakonec ale zvítězili 6:3. Hattrickem se blýskl útočník Jan Šprynar.
Více >
Preview - Dorost před 2 dny

Sezona začíná i dorostu! Litvínov změří síly s Chomutovem a Mladou Boleslaví

Po velmi dlouhé pauze odstartuje nový soutěžní ročník i pro litvínovské dorostence. Černožlutí se ve čtvrtek představí na ledě Chomutova, o dva dny později pak doma přivítají Mladou Boleslav. Podaří se jim do sezony vstoupit vítězně?
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce společně s Nadací Unipetrol poslalo děti na ozdravný pobyt

S Kontom našeo srdce jsme vyjeli do Starých Splavů za šestnácti dětmi z Dětského domova Hora Svaté Kateřiny, kde si užívaly týdenní ozdravně sportovní pobyt. Na tuto rekreaci pro děti, které nemohly během prázdnin opustit svůj domov, přispěli rovným dílem Nadace Unipetrol a Konto našeho srdce, a to částkou 50.000 Kč. Šek na tuto částku přijeli...
Více >