Rozhovory 27.10.2021
Autor: Ondřej Vlk

Chci se ukázat a dostat se do formy, říká nová posila Matěj Chalupa

Třiadvacetiletý útočník Matěj Chalupa se stal novou posilou litvínovské Vervy. Rychlonohý šikula se po kempu v Chicagu Blackhawks rozhodl pro návrat do Česka. V Litvínově podepsal víceletý kontrakt a od pondělka už trénuje s týmem.

Jak se zrodila cesta ze zámoří do Litvínova?

Měl jsem pár nabídek, ale od Litvínova byla nejlepší. Přišlo mi to jako nejlepší varianta, kde se můžu ukázat. Věřím, že dostanu hodně prostoru, tak i z toho důvodu jsem tak rozhodl.

Proč to v zámoří nevyšlo?

Byl jsem na kempu v přípravě nahoře, ale pak mě poslali na farmu, protože tam bylo už hodně útočníků a se mnou měli jiné plány. Rozhodl jsem se vrátit, než abych se tam trápil.

Jaké to bylo vyzkoušet si kemp NHL?

Určitě velká zkušenost. Zatrénovat se s klukama, kteří už mají v NHL něco odehráno. Vidět hráče jako Patricka Kanea, Jonathana Toewse nebo brankáře Flueryho. 

Je to něco co tě posune v kariéře dál?

Samozřejmě, je to úplně jiný level. Viděl jsem, jak se ti hráči připravují před tréninkem, jak makají na tréninku a po něm. Pro mě určitě velká škola. 

V extralize nejsi zelenáč, co očekáváš od angažmá v Litvínově?

Hlavně se potřebuji zase rozehrát. Chytit nějakou formu a dostat se do toho, jak jsem dříve hrál a uvidíme. 

Byl jsi s někým z hráčů v kontaktu?

Ani moc ne, akorát s Petrem Strakou jsem si napsal, ale jinak s nikým jiným. 

Celý rozhovor s Matějem Chalupou:

Konto našeho srdce před 3 dny

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >