Chemici vstoupili do zápasu výborně, z mezikruží pálil Gerhát. Dobře rozjetý zápas potvrdil svou trefou Viktor Hübl, který si v zápase proti Plzni připsal zajímavé prvenství. Odehrál nejvíc utkání v základní části Extraligy, konkrétně jich má na svědomí 1034.

Indiány sice vrátil do utkání Gulaš a domácí příznivci měli rázem strach v očích. Vzpomněli si především na poslední duel, kdy Verva ztratila vedení proti Kometě. Veškeré domněnky odehnal Akim Aliu, jenž ve 35. minutě slavil branku, pálil z levého kruhu. Litvínov se radoval ještě dvakrát, a to po gólech Hübla a Ščotky.

„Snažím se dělat všechno pro to, abych pomohl týmu vyhrát,“ okomentoval svůj výkon Akim Aliu. „Jsem rád, že jsme hráli dobře celých šedesát minut. V Brně jsme dobře odehráli jen první třetinu, a pak jsme trochu odešli, dneska to bylo daleko lepší,“ vrátil se k zápasu proti Kometě. Aliu ve své premiéře zaznamenal asistenci, když nahrával na Válkův gól z osmé minuty.

Dvě odehraná utkání umožnila litvínovskému obránci přemýšlet nad úrovní české ligy. „Česká liga má dobrou úroveň, je rychlá. Myslím, že je podobná švédské SHL, kde jsem hrál,“ dodal. Podobně mluvil také Edwin Hedberg, který přirovnal českou ligu k té švédské. „Myslím, že se tady hraje rychlý hokej nahoru dolů. Oproti ostatním týmům, kde jsem působil, je tady velmi těžké dostat se do šancí,“ pokračoval Aliu.

Zlí jazykové tvrdili, že Aliu nemůže být zvučnou posilou, protože v posledních měsících neodehrál ani jeden soutěžní zápas. „Pro mě je to samozřejmě těžké, deset nebo jedenáct měsíců jsem nehrál. Snažím se makat mimo led, to mi určitě pomůže,“ připustil deficit nový litvínovský univerzál.

„Kluci se ke mně chovají skvěle, hodně mi pomáhají. Musím si zvykat na hodně věcí, hodně překládat,“ rozpovídal se o svých spoluhráčích. „Samozřejmě, atmosféra je lepší, když se vyhrává. Nevím, co se tady dělo předtím, nebyl jsem tady. Teď je to pozitivní,“ pravil následně. „Zatím si to tady užívám, během reprezentační pauzy se chystám navštívit Prahu,“ prozradil své plány bývalý hráč Calgary Flames.