Zvedají se chemici? Napoví duel proti Mountfieldu

Start sezony v podání litvínovských hokejistů nebyl úplně podle představ. Nepříjemné karantény, všudypřítomná nejistota, do toho na úvod čtyři porážky v řadě… Teď už to ale s družinou kouče Vladimíra Országha vypadá o něco lépe.

Důležitou roli sehrály první dva venkovní zápasy, ze kterých černožlutí přivezli čtyři body. Následně sice tým padl s Karlovými Vary, zápas proti Zlínu už ale pro Vervu měl vítězný konec. Stejně jako páteční utkání s Bílými Tygry.

První třetina nabídla řadu šancí, úvodní gól ale v Liberci padl až v čase 30:39, kdy otevřel skóre domácí útočník Tomáš Filippi. Hostům se povedlo zareagovat zhruba půl minuty pře druhou sirénou, v přesilové hře srovnal Tomáš Pospíšil.

Závěrečné dějství bylo velmi vyrovnané, rozhodnout několikrát mohly oba celky. Duel nakonec dospěl až do prodloužení a samostatných nájezdů. V penaltách bylo k vidění celkem deset sérií, druhý bod pro Litvínov stvrdil Jan Ščotka.

„Jsme vděční za výhru a dva body z Liberce. Zápas jsme odehráli výborně do defenzivy, v důležitých momentech nám také pomohl brankář Godla. Povedlo se nám rovněž proměnit přesilovku, celkově jsme podali dobrý týmový výkon,“ prohlásil po zápase trenér Országh.

Slovenský brankář Vervy se po pauze dostal do skutečně parádní formy, jeho výkon byl znovu klíčem k úspěchu. „Z naší strany šlo o jeden z těch lepších zápasů, dělba bodů je podle mě zasloužená. Když jsme vyhráli v Liberci, můžeme hrát s kýmkoliv v lize,“ podotkl Godla.

Šanci získat další body bude mít mužstvo už v neděli na ledě Mountfieldu. Proti Východočechům už letos Verva jedno utkání odehrála, 20. září z toho byla prohra 2:4. Přijde nyní vendeta?

Famózní vstup do sezony zažívá nejproduktivnější hráč týmu Jan Ščotka (2+4). V útoku jsou dost vidět Patrik Zdráhal (2+2) nebo Tomáš Pospíšil (2+2).

Hradec v derby napravil kolaps

Pět vítězství v řadě a první místo v tabulce, Mountfield mohl být se začátkem ročníku spokojený. V dalších šesti zápasech sice třikrát ztratil, i tak ale bude v letošním ročníku patřit mezi favority.

Hradečtí hokejisté v pátek pauzírovali, už ve čtvrtek se totiž v rámci východočeského derby postavili Pardubicím. A že měli co napravovat… V předchozím klání proti Karlovým Varům totiž poprvé v sezoně vyšli střelecky naprázdno a prohráli 0:4.

Chuť si spravili právě proti Dynamu. Domácí se snažili držet krok, v pohodě hrajícímu Mountfieldu ale nemohli vzdorovat donekonečna. Hradec Králové první letošní výhru v derby stvrdil v poslední části hry, kdy se trefil třikrát.

„Podali jsme velice koncentrovaný výkon a dokázali po celou dobu utkání dobře měnit rytmus hry. Rozlišovat, kdy chodit agresivně napadat, a kdy naopak čekat a nelítat. To si myslím, že bylo rozhodujícím faktorem zápasu. Dokázali jsme taktiku udržet po celých šedesát minut,“ pravil na tiskové konferenci spokojeně asistent trenéra David Kočí.

Mnoho důvodů ke spokojenosti měl i Vladimír Růžička, který v duelu dal gól a přidal dvě asistence. „Ve finále je úplně jedno, kdo ty góly nastřílí. Důležitá je nakonec výhra. Každý víme, jakou roli v týmu máme. Moje role úplně není, abych jenom bránil a stál někde u puku, ale čekají se ode mě nahrávky a góly,“ vyprávěl syn hradeckého trenéra.

Lídrem hradecké produktivity je obránce Filip Hronek (4+7), jenž v extralize potvrzuje své obrovské kvality. Hráči Litvínova si musí dát pozor i na Jakuba Orsavu (2+8) nebo kapitána Radka Smoleňáka (5+3). Branku v posledních třech utkáních střežil Štěpán Lukeš.

Sestavy z posledního utkání

HC VERVA Litvínov: Godla (Honzík) – Demel, Irving, Cibulskis, Balinskis, Ščotka, Kudla, Štich (A) – Jarůšek, Gerhát, Mahbod – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Myšák – M. Havelka, Helt, Zygmunt

Mountfield HK: Š. Lukeš (Sajdl) – Nedomlel (A), Zámorský, Jank, Hronek, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – M. Chalupa, Cingel (C), Smoleňák – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Perret, Lev, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Jergl