Rozhovory 02.05.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Celé město žije hokejem, těší se na litvínovskou fanouškovskou kulisu Andrej Kudrna

Slovenskou kolonii na severu Čech rozšíří rodák z Nových Zámku, Andrej Kudrna. Útočník má za sebou šestiletou štaci v pražské Spartě, kde patřil k důležitým součástím týmu. Forvard se zkušenostmi z KHL doufá, že v Litvínově bude mít významnější roli, v rozhovoru nezapomněl ani na fanoušky.

Jak tvůj přestup do Litvínova proběhl?

Po šesti letech na Spartě jsme plánovali s agentem změnu, zároveň jsem nedostal nabídku na prodloužení smlouvy. Nakonec mi zavolal pan Hynek s trenérem Országhem, takže rozhodl litvínovský přístup a směřování klubu. Kvůli tomu jsem přijmul nabídku Vervy.

Jak moc tě ovlivnilo, že Vervu trénuje slovenský kouč Vladimír Országh?

Je pravda, že při mém rozhodování to hráli roli, protože pana trenéra znám a i on mě. Věděl jsem, co mě čeká a jsem rád, že budu hrát pod takovým trenérem.

Ve Spartě jsi nedostával tolik příležitostí, přesto jsi byl produktivní. Myslíš, že budeš mít v Litvínově větší roli?

Během šesti sezon jsem si vyzkoušel téměř každou roli v týmu. Nicméně v poslední sezoně už jsem nedostával tolik příležitostí. Uvidíme, jak to bude vypadat v Litvínově, a jak budou složené jednotlivé formace. Jsem připravený přijmout jakoukoliv roli.

Jak jsi Litvínov vnímal, když jsi proti němu nastupoval?

Litvínov byl vždycky nepříjemný soupeř. Má vždycky hodně velmi dobrých hráčů, takže zápasy v Litvínově byly těžké. Podobně tomu bylo, když Verva přijela na Spartu. Tým má také velkou a hlučnou fanouškovskou základnu.

Přicházíš z hlavního město do malého Litvínova, bude to velká změna?

Obě města, Praha i Litvínov, žijí hokejem, ale určitě to bude změna. Rodině i mně se to líbí, takže si myslím, že to nebude problém.

Nasbíral jsi na Litvínov nějaké reference od svých kamarádů?

Znám se spousty hráči, kteří hráli v Litvínově. Ti mi řekli, jaká tam je situace. Nicméně se kamarádím i s hokejisty, kteří tam aktuálně působí. Všichni se vyjadřovali pozitivně a nemám žádné obavy.

Už jsi řešil s trenéry, jakou bys měl mít pozici?

Nějaké rozhovory už proběhly, pan Hynek s trenérem mi naznačili, co ode mě budou očekávat. Uvidíme, jak to dopadne, protože tým se teprve formuje. Jsem ale připravený přijmout jakoukoliv roli.

Pokud to epidemiologická nařízení dovolí, začne sezona s fanoušky. Jak se na ně těšíš?

Když jsem je vnímal jako hráč Sparty, tak atmosféra byla velmi bujará a po celou dobu zápasu podporovali svůj tým. Je vidno, že celé město žije hokejem. Myslím si, že fanoušci jsou výborní. Také doufám, že se bude hrát před plnými stadiony.

Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >
Mládež 16.04.2021

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >