Úterní klání začalo v těžkém stylu, protože oba týmy se marně snažily o vstřelení branky. Proti tomu byli samozřejmě oba brankáři, v černožlutém Honzík, na druhé straně jeho sok Frodl. První třetina se obešla bez ztráty květinky, ale druhé dějství přineslo první změnu skóre.

Ze souhry Gulaše se Suchým profitoval obránce Kaňák, jenž překonal černožlutého gólmana. Verva reagovala až o deset minut později trefou Filipa Helta. Poté přišla pasáž, kdy Litvínov soupeře zatlačil, dokonce si zahrál i přesilovou hru. Fanoušci už měli v hlavách prodloužení, jenže domácí neuhlídali vracejícího se Kracíka, který 80 vteřin před koncem rozhodl. Pomyslný hřebíček do rakve zatloukl Eberle, který skóroval do prázdné branky.

„My jsme zápas dotáhli na 1:1 a vypadalo to slibně,“ začal hodnotit mladý brankář. „Dokonce jsme měli tři a půl minuty před koncem přesilovku,“ pokračoval. „Udělali jsme dvě hrubé chyby, ta první nás branku nestála, ale ta druhá už ano,“ komentoval šanci Petra Straky a následný gól Jaroslava Kracíka.

„Tohle se prostě nesmí vstávat,“ dodal jedním dechem. „My jsme se o tom ještě nebavili. Nemělo by smysl po sobě hulákat, ale určitě to probereme zítra,“ reagoval na otázku ohledně atmosféry v kabině po prohraném zápase.

David Honzík čelil 33 střelám, ze kterých pustil pouze dva góly. „Spokojený být můžu, ale bral bych spíše dva nebo tři body,“ řekl smutně. Ex-sparťanský gólman vychytal i hvězdu ligy, Milana Gulaše. „Je to jednoznačně nejlepší hráč v lize a svůj minisouboj s ním jsem vyhrál, ale celkově jsme prohráli,“ povídal dále Honzík.

Milevský rodák dostal šanci potřetí za sebou a zdá se, že v Litvínově vzniká kvalitní brankářská dvojice. „Jaro tu má svoji pozici a já se ho snažím minimálně dohnat,“ komentoval situaci v brankovišti. „Je to zdravý souboj a my spolu vycházíme fantasticky,“ rozkryl vztahy mezi třemi tyčemi Honzík.

Severočechům patří aktuálně jedenácté místo s tím, že si musí dát pozor na dvanácté Kladno, které má zápas k dobru. „K tomu nic moc říct nejde, ty dvě chyby nás dnes stály body,“ ukončil rozhovor o tabulkovém postavení.

Nelichotivé výkony znamenaly tlak na Jiřího Šlégra, ten dokonce nabídl představenstvu svou rezignaci. To ji ale odmítlo, a tak legendární obránce u týmu zůstal. Kouč udělal nepatrné změny, mimo sestavu postavil Karla Kubáta a přivedl ze Sparty beka Tomáše Pavelku. „Konečně jsme začali plnit to, co nám trenér říká od začátku sezony a přineslo nám to body,“ řekl na závěr Honzík.

Rozhovor s Davidem Honzíkem zde: